20. martā ar īpašu "Benefici" 35. dzimšanas dienā sveicām pianisti Laumu Skridi.

Nesenajā telefonintervijā no Berlīnes Lauma stāsta par intensīvajiem koncertplāniem kopā ar māsu Baibu, Annu Sofiju Muteri, orķestriem, kā arī jaundibināto klavieru kvartetu. Sarunas gaitā pievēršamies arī viņas tālākajiem plāniem, janvārī izdotajam Šūberta un Šostakoviča mūzikas albumam un koncertiem kopā ar altisti Paulīni Zaksi.

"Nesen salauzu pirkstu, tagad Berlīnē jāiziet terapija," stāsta Lauma. Vaicāta, kas bijuši spilgtākie iespaidi beidzamajā laikā, jubilāre atklāj: "Kopā ar Baibu atskaņojām Mendelszona dubultkoncertu Kārdifā - tas bija skaists piedzīvojums, koncerts tika veltīts Starptautiskajai sieviešu dienai, un arī pie lieliskā BBC simfoniskā orķestra diriģenta pults bija sieviete. Ar jauno kvartetu muzicējām Šveicē - tas bija pirmais koncerts, ko spēlēju ar salauztu pirkstu. Tad ar Annu Sofiju Muteri mēģinājumos aizvadījām divas intensīvas dienas - aprīļa beigās abas spēlēsim kamermūzikas programmu. Esam jau pāris reižu sadarbojušās. Kopumā šis bijis visai intensīvs periods: Ankārā vēl arī atskaņoju Mocarta Solmažora koncertu, tad ar Baibu satikāmies Hamburgā."

Lielākais jaunums Laumas radošajā dzīvē - jaundibinātais klavieru kvartets. "Jā gan, kopš pagājušā gada septembra esam nodibinājušas kvartetu, un rudenī būsim arī Rīgā," atklāj Lauma. Kvarteta koncertu kalendārs ir visai blīvs.

"Mums diezgan daudz projektu ieplānots. Līdz ar to, ka es pati esmu Berlīnē, Baiba - Hamburgā, čellists - Vīnē, bet altists ir no Parīzes, mēs vienmēr sarēķinām laiku, kur varētu satikties," stāsta Lauma.

Arī viņas sadarbība ar orķestriem paplašinās. "Dzīvē tā notiek - jo vairāk cilvēku iepazīsti, jo plašākas iespējas paveras."

Vēl viens skaists jaunums - kopā ar draudzeni, altisti Paulīni Zaksi ieskaņotais albums. "Jau sen abas gribējām ierakstīt disku ar Šūberta "Gulbja dziesmu" un Šostakoviča Alta sonāti - pērnvasar to arī ierakstījām, bet janvārī albums nāca klajā. Tas bija skaists projekts. Tie ir pēdējie darbi, kurus abi komponisti rakstījuši, turklāt Šūberta dziesmas altam pārlikām pašas. Tie ir ļoti atšķirīgi darbi, turklāt līdz tam Šūbertu nemaz nebiju spēlējusi.

Albuma mūziku spēlējam arī koncertos. It kā drūma mūzika, taču pagājušajā koncertā liela daļa publikas esot apraudājusies.

Klausītājiem tas iet pie sirds, jo mūzika ir ļoti dziļa."

Un kā ar lielajām formām ārpus kamermūzikas?  "Ir skaisti spēlēt ar orķestri, jā. Rudenī man būs liela tūre ar Grīga Klavierkoncertu, bet 2020. gadā atkal tiksimies ar Annu Sofiju Muteri, lai atskaņotu Bēthovenu."