Pirmoreiz Lielās mūzikas balvas 22 gadu pastāvēšanas vēsturē radīta balva par talantu audzināšanu. To 3. martā Latvijas Nacionālajā operā saņems pedagogs, diriģents un komponists Jānis Kaijaks. Viņam piešķirtā balva ir arī goda parādīšana operetes žanram, kam meistars veltījis lielu daļu sava mūža, būdams Operetes teātra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents (1974 – 1992), un arī vēlāk.

Kā krāsaina jūnija pļava ir Meistara raibā dzīve - tajā daudz smaržu, un līdzās ziediem arī pa dadzim un nātrei. Mūziķa līkloču ceļi veduši no Rīgas uz Altaju, Novosibirsku, Maskavu, un vienmēr - atpakaļ. Viņa diriģenta zizlis vadījis Latvijas un Krievijas orķestris, teju trīs gadu desmiti vadot Operetes teātri, skoloti topošie mūziķi Jelgavas un Rīgas skolās, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā.

Maestro izaudzinājis daudzas mūziķu paaudzes: "Visu mūžu man nācies būt pedagogam, jo visi kolektīvi, kas bijuši manā pārziņā un kurus esmu vadījis, visbiežāk nav bijuši augstākās raudzes jeb pirmās klases mūziķi. Lai viņi kļūtu labāki, lai izstrādātu muzicēšanas kvalitāti, daudz esmu strādājis, arī Sibīrijā un Novosibirskā — tā visa bija mana skola, akadēmija".

Raidījumā - saruna ar Jāni Kaijaku un viņa kādreizējiem audzēkņiem un kolēģiem - komponistu Paulu Dambi, dziedātāju Ainu Bajāri, diriģentiem Guntaru Bernātu un Mārtiņu Ozoliņu.