Šoreiz tuvāk iepazīstam "Lielās mūzikas balvas 2016" pretendentus kategorijā "Izcils sniegums".

* Latvijas Nacionālās operas koris un diriģents Aigars Meri

* Latvijas Radio bigbends, mākslinieciskais vadītājs Māris Briežkalns, muzikālais vadītājs Kārlis Vanags un maestro Raimonds Pauls

* Vokālā grupa Schola Cantorum Riga un vadītājs Guntars Prānis

---

Latvijas Nacionālās operas (LNO) korim, kura kormeistars kopš 2006. gada ir Aigars Meri, pagājušais gads bijis nozīmīgs kvalitātes un pašapziņas uzrāviens, ne vienā vien LNO iestudējumā pārliecinot gan ar muzikālajām kvalitātēm, gan ar spilgtu aktiermeistarību. Jo īpaši krāšņi šis kolektīvs uzplauka Džuzepes Verdi "Makbeta", Ērika Ešenvalda operas "Iemūrētie" un arī Pētera Čaikovska "Jevgeņija Oņegina" jauniestudējumos.

Aigars Meri: "Ceru, ka šī nominācija kļūs par motivējošu impulsu, kas ļaus gan kora dziedātājiem, gan operas vadībai un muzikālajai sabiedrībai novērtēt to ikdienas darbu, ko darām.

Artura Maskata operā "Valentīna" mums jādzied par Atlantīdu - tad nu lai šī nominācija korim kļūst par sava veida Atlantīdu un brīžos, kad ir grūti, kad savas ambīcijas jānoliek malā, lai saplūstu ar kora un kolektīvā mērķa apziņu, mēs atcerētos: jā, tikām ieraudzīti, saklausīti un novērtēti.

Tas viss ir iespējams, ieguldot ikdienas darbu, bez kura šāda nominācija nebūtu iespējama. "

---

Latvijas Radio bigbends ieņem nozīmīgu vietu Latvijas džeza mūzikas vēsturē un tagadnē. Pēc 16 gadu pārtraukuma leģendārais džeza kolektīvs aktīvu darbību atsāka 2012. gadā un pērn svinēja savas dibināšanas 50. gadadienu. Nozīmīgo jubileju bigbends ieskandināja ar ļoti augstā profesionālā līmenī īstenotām tehniski sarežģītām un mākslinieciski spilgtām programmām, kā koncertos, tā arī ieskaņojumos aizrautīgi popularizējot latviešu džeza mūziku un sadarbojoties gan ar pasaules līmeņa mūzikas leģendām, gan jaunajiem talantiem. Latvijas Radio bigbenda pamatsastāvā šobrīd ir vieni no labākajiem Latvijas džeza mūzikas pārstāvjiem. Kolektīva direktors ir Māris Briežkalns, pie diriģenta pults un arī mūziķu rindās allaž spožs ir Kārlis Vanags, bet orķestra patrons un mākslinieciskais vadītājs ir maestro Raimonds Pauls.

Māris Briežkalns: "Mēs uz balvām nemaz tā nepretendējam, jo mūsu žanrs it tik atšķirīgs - augstlēkšanas disciplīnā ar tāllēkšanu diezin vai var sacensties. Mākslā, pretēji sportam,  lietas jāizsver daudz nopietnāk.

Jau tas vien, ka varam noturēt mūziķus Latvijā un dot viņiem darbu, manuprāt,  ir pāris Lielo mūzikas balvu vērts...

Lielākā balva ir tā, ka mūsu veikums ir ne tikai vienreizejs, bet dzīvo - dzen asnus, plaukst un zeļ. "

---

Vokālā grupa Schola Cantorum Riga jau vairāk nekā divas desmitgades profesionāli un mākslinieciski augstvērtīgi atskaņo senās mūzikas repertuāru, īpašu lomu savās programmās atvēlot gregoriskajam korālim. Ansambļa mākslinieciskais vadītājs ir Guntars Prānis. Viņa dibinātais ansamblis ir viens no šī mūzikas novada celmlaužiem Latvijā. Kaut goda vieta mūziķu bagātīgajā repertuārā ir viduslaiku mūzikai, ik pa laikam to papildina arī kāds tieši viņiem rakstīts jaundarbs. Aizvadītajā gadā vokālā grupa ar vairākiem koncertiem klausītājus priecēja Latvijā un arī tālu aiz tās robežām, uzstājoties gan pilsētās, gan nelielās lauku baznīcās, un nereti savas programmas veidojot arī koncertlekciju formā. Pērn Schola Cantorum Riga papildināja ierakstu klāstu un Rīgas Doma unikālajā akustikā iedziedāja albumu Domus Mea, kas jau paguvis saņemt atzinīgus vērtējumus arī no ārzemju kritiķiem.

Guntars Prānis intervijā Orestam Silabriedim atklāj: "Pilnību mēs nekad nesasniegsim, bet uz to mēs mūžīgi iesim. Šo perspektīvu nekad nedrīkst pazaudēt!"