No 18. maija Latvijas Radio 3 "Klasika" programmā ienāk raidījums "Zvaigžņu ceļi pasaulē", kas portretēs izcilus latviešu mūziķus, ikvienu kultūras procesos ieinteresētu klausītāju informējot par viņu starptautiskajiem sasniegumiem.

"Mūziķi ir tās Latvijas dominantes, kas labi pamanāmas pasaulē. Nav jābūt garam augumam – ir jābūt lielam garam!” atzīmē cikla idejas autore, "Klasikas” direktore Gunda Vaivode.

"Mūsu talanti mirdz uz daudzām slavenām pasaules operu un koncertu skatuvēm. Bet viņu ceļš sācies tepat, Latvijā, mūsu izdaudzinātajā mūzikas apmācības paspārnē. To, kāds ir diriģenta, vokālista, instrumentālista šī brīža radošais portrets, uzzīmēsim astoņos raidījumos ciklā "Zvaigžņu ceļi pasaulē". Ceru, ka sadzirdēsiet ne vienu vien jauku pārsteigumu,” novēl "Klasikas" direktore.

Cikla pirmā raidījuma varonis būs diriģents Kaspars Putniņš, kurš šobrīd ir Igaunijas Filharmonijas kamerkora galvenais diriģents.

Jūnijā dosimies uz Nirnbergu pie klavesīnistes Ievas Salietes, bet jūlijā – uz Berlīni pie diriģenta Aināra Rubiķa. Līdzās lielajām intervijām būs arī reportāžas no notikumiem, koncertvietām un arī mēģinājumiem.

Raidījums ēterā būs reizi mēnesī – sestdienās plkst. 14:05, to veidos Gunda Vaivode, Sandra Ņedzvecka, Orests Silabriedis un vēl citas "Klasikas" ētera personības.

Pārraide top kā "Klasikas" veltījums Latvijas simtgadei.