Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un "Klasikas" kopīgi veidotajā mūzikas stundā par godu Mātes dienai - spirgti un apcerīgi mūzikas paraugi no LNSO sendienām un mūslaikiem.

Latvijas Radio 3 "Klasika" direktore Gunda Vaivode atzīmē: "Patlaban kultūras dzīve no ātrgaitas šosejas ir novirzīta pa apbraucamo ceļu, tāpēc visiem satiksmes dalībniekiem ir jābūt ļoti koleģiāliem. Radio "Klasika" turpina vēl vairāk atbalstīt mūsu mūziķus un komponistus, piedāvājot intensīvākus koncertus Radio 1. studijā, atsākot koncertu tiešraides no koncertzālēm un raidot ēterā latviešu mūzikas un atskaņotājmākslinieku ierakstus."

"Šajā Māmiņdienā siltums un pateicības vārdi mūsu mīļajām mammām un vecmammām nepieciešami vairāk kā nekad, jo daudzi no mums nevarēs šajā dienā atrasties kopā. Ļoti ceram, ka LNSO dažādu gadu skaistākie skaņu ieraksti, kurus mums laipni palīdzējis sarūpēt LR3 un kopā licis Orests Silabriedis, iepriecinās visas māmiņas un radīs kopības sajūtu. Šo radio koncertu ģimene var klausīties kopā pat tad, ja katrs atrodas savās mājās," stāsta LNSO direktore Indra Lūkina.

Par godu Mātes dienai šajā stundā LR3 ēterā tiek atskaņoti LNSO dažādu gadu ieskaņojumi. Klausītāji var baudīt vecmeistaru Arvīda Klišāna, Jāņa Klišāna, Valda Zariņa un Viļņa Strautiņa spēli, tāpat dzirdami arī mūziķi, kas pa karjeras kāpnēm aktīvi kāpj arī patlaban, būdami daļa no LNSO.

Bēthovena mūzika skan LNSO koncertmeistara Georga Sarkisjana sniegumā, dzirdami arī LNSO klaviertrio un "LNSO čellu Dream Team" ieraksti. Klausītāji var iejusties Pētera Barisona "Bērnības rītu" maigajās noskaņās, bet LNSO māksliniecisko vadītāju Andri Pogu satikt Bernsteina līksmajā mūzikā.