Pērn 9. decembrī Lielajā ģildē, Hermaņa Brauna Fonds aicināts, pirmoreiz Latvijā kopā ar kamerorķestri "I Musici di Roma" koncertēja pasaulslavenais spāņu ģitārists Pepe Romero.

Vēl tikai gatavojoties braucienam uz Rīgu, telefonintervijā Orests Silabriedis meistars neslēpa, ka viņam esot sajūta - Rīgu un Latviju viņš zinot jau sen. Kā tā? Pavisam vienkārši - viņa ģitārmeistars jau sešdesmit gadus esot latvietis Juris Zeltiņš, kurš pirms daudziem gadiem emigrējis uz Amerikas Savienotajām Valstīm.


"Domāju, ka Juris Zeltiņš ir viens no visslavenākajiem ģitāru meistariem pasaulē - visi slavenākie ģitāristi brauc pie viņa," klātienes sarunā ar Intu Zēgneri neslēpj Romero. "Amerikā viņš dzīvo jau daudzus gadus, un

vēl tikko ar viņu runāju - teicu, ka gribu redzēt viņa dzimto pilsētu, bet Juris atbildēja, ka man tas neizdošoties, jo esot dzimis simt kilometru no Rīgas. No viņa esmu tik daudz dzirdējis par Latviju..."

Intervijas gaitā Pepe Romero arī prāto, ka mēs visi esam mirstīgi, bet mūsu dvēsele - nemirstīga, un tieši dvēsele ir tā, kas rezonē ar mūziku: "Ticu, ka mirstīgajā, miesīgajā daļā mēs visi esam atšķirīgi, bet nemirstīgajā - vienoti, un tas ir tas, ko dara mūzika - mūzika ir radīta pēc diviem principiem: tā ir skaņas un laika apvienojums.

Skaņa rodas no klusuma un pazūd klusumā, bet laiks ir mūžības daļa - kad mēs muzicējam, mums piemīt spēcīga, pārdabiska enerģija."

Vairāk un plašāk - ierakstā.

Romero dzimis 1944. gadā Spānijas pilsētā Malagā, slavenā ģitārista Seledonio Romero ģimenē. Septiņu gadu vecumā viņš pirmoreiz kāpa uz Lopes de Vegas teātra skatuves Seviļā. Aizvadītajās desmitgadēs viņš sniedzis vairākus tūkstošus koncertu gan kā solists, gan kā slavenā ģimenes ansambļa – Romero kvarteta – mūziķis.

Sadarbojies ar labākajiem Eiropas un Amerikas orķestriem un pasaulslaveniem diriģentiem; viņš bijis daudzu 20. un 21. gadsimta ģitārkompozīciju pirmatskaņotājs, no tiem liela daļa komponēti tieši viņam. Pateicoties Pepem Romero, atdzimšanu piedzīvojuši arī daudzi ģitārkoncerti no pagājušajiem gadsimtiem.

Mūziķa diskogrāfijā ir vairāk nekā 60 albumu. Disks, kurā ieskaņots Ernesto Kordero "Svētku koncerts", ticis nominēts Latīņamerikas "Grammy" balvai kā labākais klasiskās mūzikas albums. Mūziķa 70. gadskārtā ierakstu firma "Decca" klajā laida 11 kompaktdisku sēriju ar nosaukumu „Pepe Romero. Ģitāras meistars”. Ap 20 albumu Pepe Romero ir ieskaņojis kopā ar Nevila Merinera vadīto orķestri "Academy of St Martin in the Fields". Mūziķis piedalījies dokumentālajā filmā "Ēnas un gaisma. Hoakina Rodrigo 90.gadskārtā", kas ieguvusi "Emmy" balvu un godalgas starptautiskajos kinofestivālos Čikāgā un Sanfrancisko. Romero ģimenei veltītas filmas "Romero: ģitāras karaļi" un "Romero: ģitāristu dinastija".

Pepe Romero ir piešķirta Andalūzijas Mūzikas prēmija – šī reģiona augstākais apbalvojums par ieguldījumu mākslas attīstībā. Ar Spānijas karaļa Huana Karlosa I lēmumu Pepe Romero un viņa brāļi iecelti Katoļu Izabellas ordeņa bruņinieku kārtā.