Stāsta mākslas zinātniece, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Laikmetīgās kolekcijas glabātāja un docente Latvijas  Kultūras akadēmijā Astrīda Rogule.

Vai zini, kurš ir vislielākais grāmatu lasītājs Rīgā un kāda viņam saistība ar arhitektu Vilhelmu Bokslafu?

Viņš lasa nakti un dienu, ziemā un vasarā kopš 1903. gada, kad viņu uzsēdināja uz Vilhelma Bokslafa celtās Lielās ģildes kantoru un dzīvokļu nama Amatu ielā 4.

Ar viņu iepazinos ļoti sen - 1970. gadā, kad klases audzinātāja skolotāja  Avota teica: "Bērni, ja jūs gribat kaut ko skaistu redzēt savā pilsētā, neskatieties veikalu līmenī, bet celiet galvas augstāk." Un tieši tā tas arī ir.

Rīgas namos, kas celti līdz Pirmajam pasaules karam, mēs varam atrast visdažādākos brīnumus. Tieši Bokslafa projektētajās ēkās to ir pārpārēm. Kā atšķirt viņa celtnes no citām? Viņu var pazīt pēc detaļām.To ir daudz - gan lācīši ar vairogiem, gan pūķīši Antonijas ielas namos, maskas, klejojošie kaķīši Kaļķu ielas stūrī.  Te parādās arī  puisis, kurš azotē tur trepes un izstieptā rokā vīnogu zaru un, protams , nams Amatu ielā, kur atrodam visdažādākās detaļas, kas liecina par gaumi un arī par humoru. Daudzi skaistie nami un milzīgā fantāzija, ko Vilhelms Bokslafs ir ielicis, projektējos savus namus, mūs turpina priecēt arī šodien.