Ir kāda grāmata, kas īpaši svarīga burvju māksliniekiem – nudien, gandrīz kā ābece vai Bībele. Tās nosaukums ir The Discoverie of Witchcraft jeb "Raganu zinību noslēpumi", un tā stāsta par raganu zinībām...

Kāpēc šī grāmata ir tik ļoti svarīga burvju māksliniekiem? Tāpēc, ka šī ir pirmā grāmata pasaulē, kurā drukātā veidā atklāti un ilustrēti burvju triku noslēpumi! Šo grāmatu 1584. gadā izdeva angļu parlamentārietis Redžinalds Skots. Kāpēc gan viņš šo grāmatu izdeva? Pirmkārt jau tāpēc, ka viņš mācēja rakstīt un varēja atļauties šo grāmatu nodrukāt un izdot, bet ne jau tas bija pats galvenais iemesls.

Galvenais iemesls bija glābt burvju māksliniekus no sadedzināšanas, jo tajā laikā jebkurš, kas rādīja kaut ko neizskaidrojamu vai noslēpumainu, tika uzskatīts par burvi vai raganu un steigšus tika sadedzināts uz sārta.

Lielā daļā grāmatas patiešām rakstīts par raganu zinībām, un viena nodaļa jo īpaši atklāj visus noslēpumus, skaidri pasakot, ka

tos, kuri rāda šos brīnumus, lūdzu, nededzināt uz sārta, jo tie nav nekādi burvji vai raganas, bet gan mākslinieki!

Iluzionistes, iluzionisma teātra un muzeja Mystero vadītājas Dace Pecolli stāsta pilno versiju aicinām lasīt portālā lsm.lv!.