21. septembrī Dānijas Radio koncertzālē ar Dānijas Nacionālo simfonisko orķestri satiekas vairāki izcili franču mūzikas vārdi - komponisti Klods Debisī un Ernests Šosons, bet ar solo Riharda Štrausa Koncertā vijolei - Francijas slavenākais vijolnieks Reno Kapisons. Viņš bija solists šajā virtuozajā, romantiskajā opusā, ko Rihards Štrauss sarakstījis, būdams pavisam jauns. Pārējie divi darbi mums rādīja niansēto franču mākslu, kāda tā izvērtās 19. gadsimta 90. gadu Parīzē. Tas bija jūgendstila laikmets, kad māksla uzplauka intensīvās krāsās un skaņās.

Ernesta Šosona Simfonija Sibemolmažorā ir viena no nozīmīgākajām franču simfonijām, savukārt Kloda Debisī orķestra prelūdija "Fauna diendusa" paver tam laikam jaunu jutekliskas mūzikas pasauli.

Pie diriģenta pults - 45 gadus vecais osetīniešu diriģents Tugans Sohijevs, kurš pēc gandrīz 20 gadiem galvenā diriģenta postenī Francijā, Tulūzā (arī Krievijas Lielajā teātrī) kļuvis par vienu no vadošiem franču mūzikas interpretiem. Šosona vienīgā Simfonija ir viens no diriģenta iecienītākajiem darbiem, un pirmoreiz pēc daudziem gadiem to varēja dzirdēt Dānijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncertā.

Reno Kapisons, patlaban 47 gadus vecs mūziķis, pieder starptautiskās mūzikas dzīves elitei. Kā solists viņš uzstājas kopā ar vadošajiem pasaules orķestriem, kā kamermūziķis sadarbojas ar daudziem izciliem mūsu laika mūziķiem - domubiedriem. Viņa mūzikas draugu un sadarbības partneru lokā ir pianiste Marta Argeriča, kā arī vijolnieka jaunākais brālis, čellists Gotjē Kapisons. Viņš ir arī mākslinieciskais vadītājs Lozannas kamerorķestrim un diviem mūzikas festivāliem Šveicē un Provansā, kurus viņš pats dibinājis 2013. gadā. Gadu gaitā Reno Kapisons ir ierakstījis vairāk nekā 30 albumu ar galveno uzsvaru romantiskajā repertuārā, kas tik lieliski piemērots viņa siltajam tonim un virtuozitātei. Reno Kapisons spēlē Gvarneri vijoli, kas darināta 1737. gadā un ir piederējusi vienam no viņa skolotājiem, amerikāņu vijoles leģendai Īzakam Sternam.

Šajā koncertā Dānijas Radio simfonisko orķestri  jau otro reizi diriģēja šobrīd  starptautiski atzītais, atraktīvais osetīniešu- krievu  diriģents Tugans Sohijevs. Viņš dzimis Osetijā, ieguvusi izglītību Sanktpēterburgā. 2005. gadā viņš kļuva par galveno diriģentu Tulūzas Nacionālajam orķestrim, vienam no Francijas labākajiem simfoniskajiem orķestriem, bet 2014. gadā kļuva arī par Maskavas Lielā teātra orķestra māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu. 2022.gadā, kad Ukrainā sākās karš, Sohijevs  krasi atkāpās no abiem vadošajiem amatiem, tā norobežojoties no kara notikumiem. Kopš tā brīža viņš kā viesdiriģents uzstājas visā pasaulē, piemēram, bijis pie "Berlīnes filharmoniķu" un "Ņujorkas filharmoniķu" diriģenta pults, bet oktobrī diriģēs "Vīnes filharmoniķus".