Dailes teātris un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris gadu mijai sagatavojuši īpašu Ziemassvētku un Jaunā gada koncertuzvedumu "Ziemassvētku korālis ar lēdiju tumsā", kura pirmajā daļā izrādīts Nīla Brenda mūzikā ietvertais Čārlza Dikensa stāsts "Ziemassvētku dziesma", bet otrajā daļā - Kurta Veila mūzikls "Lēdija tumsā" ar Airas Gēršvina tekstiem.

Koncertiestudējuma režisors ir Viesturs Kairišs, muzikālais konsultants - Juris Vaivods, pie diriģenta pults bija Guntis Kuzma, kura vadībā muzicēja jauniešu koris "Kamēr…", Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un solisti - Daumants Kalniņš, Emīls Kivlenieks, Irma Pavāre un Rīgas Doma kora skolas mūziklu nodaļas audzēkņi: Ralfs Puzāns, Alise Vecvagare, Dāvids Toms Kalniņš, Katrīna Altenburga, Evelīna Apine, Kārlis Mūrnieks.

Iestudējumā piedalījās Dailes teātra aktieri: Lidija Pupure, Klāvs Kristaps Košins, Katrīna Griga, Indra Briķe, Olga Dreģe, Dārta Daneviča, Ģirts Ķesteris, Dainis Gaidelis, Artis Robežnieks, Kārlis Arnolds Avots un Eliass Gricmanis.

Tiešraidi vadīja Liene Jakovļeva, starpbrīdī piedāvājot sarunas ar RDKS mūziklu nodaļas vadītāju Unu Stadi, dziedātāju Irmu Pavāri un kora "Kamēr..." galveno diriģentu Jurģi Cābuli.

 

Nīls Brends, Čārlzs Dikenss "Ziemassvētku dziesma"

Darba galvenais varonis ir nelaipnais un savtīgais Ebenīzers Skrūdžs, kurš ienīst Ziemassvētkus. Ir auksts Ziemassvētku vakars. Skrūdžs ir ierasti nekrietns pret savu rakstvedi Bobu Krečitu, atraida sava māsasdēla Freda aicinājumu uz vakariņām, kā arī rupji padzen kungus, kas nodarbojas ar labdarību. Kad Skrūdžs atgriežas mājās, viņu apciemo bijušā biznesa partnera Džeikoba Mārlija rēgs, brīdinot Skrūdžu par likteni, kas viņu gaida, ja viņš nemainīsies. Mārlijs atklāj, ka Skrūdžu apciemos arī trīs citi gari – Pagātnes Ziemassvētku gars, Tagadnes Ziemassvētku gars un Nākotnes Ziemassvētku gars. Pagātnes Ziemassvētku gars Skrūdžam parāda atmiņas no viņa nelaimīgās bērnības un mācekļa gadiem, kad viņš iemīlēja naudu vairāk nekā savu līgavu. Tagadnes Ziemassvētku gars parāda Skrūdžam viņa rakstveža Boba Krečita ģimeni, kā arī aizved Skrūdžu uz viņa māsasdēla viesībām, kurās viņš bija atteicies ierasties. Visbeidzot Nākotnes Ziemassvētku gars biedē Skrūdžu ar vīzijām par viņa nāvi… Ceļojums cauri laikam garu pavadībā atklāj Skrūdžam viņa kļūdas. Pamodies Ziemassvētku rītā, viņš dedzīgi cenšas laboties un apņemas vienmēr paturēt sirdī Ziemassvētku garus.

Kurts Veils, Aira Gēršvins "Lēdija tumsā"

Lizu Eliotu vajā nespēja pieņemt lēmumus gan profesionālajā, gan privātajā dzīvē. Viņa šķietami ir veiksmīga karjeras sieviete, modes žurnāla galvenā redaktore. Un viņai ir divi pielūdzēji – precētais Kendals Nesbits, kurš meklē iemeslu šķirties no sievas, un žurnāla reklāmists Rendijs Kurtis. Viņa dodas pie psihoterapeita, kurš ar sapņu palīdzību atšķetina viņas jūtas. Liza pastāsta par trīs sapņiem – sapni par glamūru, sapni par kāzām un jokainu cirka sapni, kurā viņa ir spiesta kā tiesas sēdē aizstāvēt savu neizlēmību. Caur šiem sapņiem mēs iepazīstam Lizas cerības, nelaimīgo bērnību un bailes. Kad mārketinga vadītājs Čārlijs Džonsons palīdz viņai atcerēties bērnībā dzirdētu dziesmu, kas Lizai nav likusi mieru visu šo laiku, viņa beidzot pieņem lēmumu. Viņa saprot, ka Čārlijs ir viņas īstā mīlestība.