Latvijas Radio 3 "Klasika" kopā ar citām Eiroradio dalībvalstīm gatavojas starptautiski nozīmīgam projektam – Eiroradio Ziemassvētku dienai, kas šogad tiks atzīmēta Ceturtajā adventē – svētdien, 19. decembrī. Latvijas Radio 3 "Klasika" šajā dienā no plkst. 11.00 līdz 21.00 piedāvās desmit īpašu koncertu tiešraides.

Jau kopš 1995. gada Eiroradio Ziemassvētku diena ir viens no skaistākajiem gada notikumiem Eiroradio sezonas piedāvājumā, un šo koncertu tiešraidēm ir ļoti plašs klausītāju loks Eiropā, Ziemeļamerikā un citviet.

Latvija šogad piedāvās senās mūzikas koncertu "Hendelis un viņa laikabiedri", kas plkst. 16.00 sāksies Latvijas Radio 1. studijā. Tajā muzicēs soprāns Ilze Grēvele-Skaraine, flautiste Maija Kļaviņa, vijolniece Agnese Kanniņa, čelliste Māra Botmane un klavesīniste Ieva Saliete.

Svētku noskaņas programmā ienesīs vairākas Georga Frīdriha Hendeļa ārijas, kā arī Izabellas Leonardas un Pjetro Lokatelli instrumentālā mūzika. Koncerts, kuru vadīs Signe Lagzdiņa, būs klausāms LR3 "Klasika" ēterā un skatāms videotiešraidē "Klasikas" mājaslapā www.klasika.lsm.lv. Šī programma izskanēs piecpadsmit Eiroradio dalībvalstīs.

19. decembrī "Klasikas" ēterā skanēs vēl deviņas tiešraides.

Ziemassvētku koncertu maratonu plkst. 11.00 iesāks Vidusvācijas Radio koris un diriģents Risto Josts Leipcigā, atskaņojot F. Pulenka, F. Mendelszona un A. Perta mūziku. Plkst. 12.00 tiešraidē no Berlīnes muzicēs Siri Karoline Tornhilla (soprāns), Reinholds Frīdrigs (trompete), Berlīnes Radio simfoniskais orķestris un diriģents Rinaldo Alesandrīni, savukārt plkst. 13.00 tiešraidē no Štutgartes uzstāsies Bjorns Kors Olde (alts un hardangervijole), Dienvidrietumvācu vokālais ansamblis (SWR Vocal Ensemble) un diriģents Juvals Veinbergs.

Plkst. 14.00 tiešraidē no Tallinas notiks vokālā ansambļa Vox Clamantis koncerts un programmā izskanēs Arvo Perta, Endrjū Lorensa Kinga darbi un gregoriskie dziedājumi. Plkst. 15.00 tiešraidē no Kallio baznīcas Somijā Helsinku laikmetīgās mūzikas ansambļa Uusinta Ensemble Ziemassvētku koncertā līdzās J. S. Baha opusiem būs jauno komponistu Outi Tarkiainenas, Annas Klīras un Mijoko Jokojamas kompozīcijas. Plkst. 16.00 – jau minētā tiešraide no Latvijas Radio 1. studijas, bet plkst. 17.00 tiešraidē no Kopenhāgenas skanēs ansambļa Ars Nova un diriģenta Pola Hillera sagatavotā Ziemassvētku mūzikas programma.

dziedās dāņu Nacionālais vokālais ansamblis diriģenta Filipa Feibera vadībā.

Plkst. 18.00 tiešraidē no Noiendetelsavas (Vācija) Svētā Lorensa kartedrāles muzicēs Vindsbahas zēnu koris un kvintets Classic Brass. Programmā iekļautas tradicionālās Ziemassvētku dziesmas, P. Čaikovska, F. Pulenka, B. Britena, J. S. Baha un citu autoru darbi. Plkst. 19.00 tiešraidē no Piteo (Zviedrija) uzstāsies Tūrbjērns Nesboms (niķeļarfa), Dāvids Vālens (akordeons) un Ērika Vestberga vokālais ansamblis, atskaņojot tradicionālās Ziemassvētku melodijas, Otto Olsona, Mihaela Pretoriusa, Patrika Ringborga un citu autoru darbus. Plkst. 20.00 tiešraižu maratonu noslēgs tiešraide no Oslo - Oslo katedrāles koris, zēnu koris, Sv. Trīsvienības baznīcas meiteņu koris un Norvēģijas Radio orķestris Viviannes, piedāvājot nezināmu autoru kompozīcijas, tradicionālās melodijas, M. Rēgera, G. F. Hendeļa, Dž. Ratera un citu komponistu skaņdarbus.