Eiroradio Palmu svētdienas tiešraidē no Rīgas Doma ērģeļu balkona skanēja koncerts "Gaismas asaras". Muzicēja Lielās mūzikas balvas nominanti un laureāti - koklētāja Līga Griķe, saksofonists Aigars Raumanis un ērģelnieks Aigars Reinis.

Ērģeļu balkons ir kā telpa telpā – kaut kur aiz balkona margas atrodas lielā baznīcas akustika, bet ērģeļu balkonā veidojas sava intīma gaisotne, kas īpaši piemērota kamermūzikai kokles un saksofona saspēlē. Tajā pašā laikā lielās Doma ērģeles kļūst dzidrākas un skaidrākas savā daudzveidībā, ļaujot sajust grandiozā skanējuma vibrācijas arī gandrīz fiziski.

Latvijas piedāvājumā Palmu svētdienā skanēja tikai latviešu mūzika. Speciāli šim notikumam tapuši divi jaundarbi – komponiste Madara Pētersone radījusi "Laika liecību" saksofonam un ērģelēm, kurā autore akcentējusi savu iekšējo vēstījumu par mieru, iedvesmu rodot dzejnieces Ingas Pizānes vārdos: "Es gribētu, lai sākas tikai pavasaris un miers."

Savukārt komponiste Anna Veismane sacerējusi veltījumu Līgai Griķei un Aigaram Raumanim – opusu "Pavasara vēstnesis". Autore norāda, ka skaņdarbā var saklausīt pavasara gaidīšanas ilgas, trauslu prieku, saviļņojumu un pārlaicīgus tēlus, kas pārtapuši mūzikas valodā.

Koncertā izskan arī divi solo skaņdarbi – Riharda Dubras "Gaismas asaras" koklei un Maijas Einfeldes "Crucifixus" ērģelēm. Bet koncerta izskaņu veido Ērika Ešenvalda "Adoremus in aeternum" jeb komponista paša vārdiem sakot, "abstrakts, muzikāls ceļojums par tēmu "Pielūgsim mūžīgi"", ko Doma akustikā atskaņo Aigars Raumanis un Aigars Reinis.

Koncertu vadīja Liene Jakovļeva, un tiešraide vienlaikus skanēja arī Lielbritānijā, Lietuvā un Slovēnijā.

Koncerta ieraksts bija dzirdams arī Austrālijas, Bulgārijas, Grieķijas, Horvātijas, Islandes un Serbijas sabiedrisko raidorganizāciju mūzikas programmās.