Pēc vairāku gadu pārtraukuma Latvijas Nacionālās operas repertuārā atgriežas Džakomo Pučīni liriskais meistardarbs - opera "Bohēma", kuras iestudējumu 1995. veidojis režisors Pēteris Krilovs, scenogrāfs Andris Freibergs un kostīmu māksliniece Ieva Kundziņa.

Mimī lomu dziedās Evija Martinsone, Rūdolfa lomā debitēs Raimonds Bramanis, bet Mizeti pirmo reizi interpretēs soprāns Marlēna Keine. Pārējās lomās - Jānis Apeinis (Marsels), Armands Siliņš (Šonārs), Rihards Mačanovskis (Kolēns), Juris Jope (Benuā), Viesturs Vītols (Alsendoro) un Andris Kipļuks (Parpinjols).

Pie diriģenta pults stāsies spāņu maestro Pedro Halfters, Seviljas Teatro de la Maestranza mākslinieciskais vadītājs. Viņš diriģējis tādās ievērojamās koncertzālēs un opernamos kā Vīnes Musikverein, Berlīnes filharmonija un Konzerthaus, Berlīnes Valsts opera, Bavārijas Valsts opera, Théâtre du Chatelet Parīzē, Teatro Real Madridē, Pekinas Nacionālais skatuves mākslu centrs un citos. Pedro Halfters ir arī starptautisku ievērību guvis komponists.

Tiešraides starpbrīžos Maruta Rubeze piedāvās intervijas ar galveno lomu atveidotājiem Eviju Martinsoni un Raimondu Bramani, scenogrāfu Andri Freibergu, LNBO valdes locekli Dainu Markovu un galveno diriģentu Mārtiņu Ozoliņu, kā arī dzirdēsim mūzikas vēsturnieka Mika Čežes atskatu uz "Bohēmas" tapšanas laiku.