Leģendārā horeogrāfe un pedagoģe, tautas deju ansambļa "Zelta sietiņš" dibinātāja un vadītāja, daudzu deju svētku virsvadītāja Baiba Šteina stāsta par savu pirmo pieredzi Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkos.

Pirmā deja bija "Sitieniņi", pēc tam 4. svētkos – deja "Zvirbuļi" Dejas radīšanas process ir dīvains, dejas atnāk "no augšas".

"Bet pats galvenais priekšnoteikums ir mūzika, lai varētu rasties laba, interesanta, skaista deja," uzsver Šteinas kundze.

"Man ir laimējies. Sākuma posmā bija komponists Georgs Dovgjallo, kurš rakstīja mūziku "Sitieniņiem". "Zvirbuļiem" ir Gunāra Ordelovska mūzika. Ļoti daudz mūzikas rakstījis gan Raimonds Pauls, gan Imants Kalniņš. Pateicībā Maestro Paulam, uz viņa 80. jubileju tika izveidots jubilejas koncerts, bet decembrī būs koncerts, kas veltīts Imantam Kalniņam. Valts Pūce ir rakstījis "Laimes lāci", kas bija mans pasūtinājums ar Ineses Zanderes dzeju."

Baiba Šteina smejas: "Man vienmēr [dejā] gribējies iekļaut kādas ēverģēlības! Paņēmu tēmu par ganiņiem, kur bez rumulēšanās neiztikt. Pasūtīju simt spaiņu ūdens, un dejas laikā patiešām meitenes aplēja zēnus…

Kad bija tēmas, kas saistītas ar bērnu pasauli, tas bija pilnīgāk un pilnvērtīgāk. Tagad Deju svētkos ir izzudušas bērnu dejas - par zvirbulīšiem, bitēm un vardulēniem. Bet tā ir bērna pasaule, kas viņam ir svarīga!" 

Vēl par dažiem piedzīvojumiem ar jauniestudētajām dejām klausieties ierakstā!