Šoreiz vēlējos jums atskaņot sapņainus starp apziņu un zemapziņu esošus nomoda skaņdarbus, kuri sevī apkopo folkmistēriju, vēsturisku skaņu vieglumu, dabas ainavu klātbūtni, plaukstošu un ziedošu pavasara klātbūtni, slinkumu un tajā pašā laikā  modrību un, protams, mīlestību.

Daļu no šīs mīlestības gribu veltīt visām mātēm, kuras mīl savus bērnus, un uz to mani pavedināja Vima Vendersa (Wim Wenders) dzejolis "Vērojot strādājošu sievieti" (Watching A working Woman).

Tas tapis, pateicoties man ļoti nozīmīgam japāņu modes dizaineram Jun Takahashi, kas ir gan aktīvs melomāns, gan šodien ļoti būtiska modes pasaules personība, zīmola Undercover radītājs, kurš pēc lieliskās Vima Vendersa filmas "Ideālās dienas" (Perfect Days) aicināja Vimu uz sadarbību, lūdzot uzrakstīt viņam dzejoli Takahashi rudens / ziemas 2025. gada kolekcijas prezentācijas skaņu celiņam Parīzes modes nedēļā. Tad nu prezentācijas laikā Vims Venderss nolasīja šo lielisko dzejoli. To noklausīsimies gandrīz visas pārraides garumā, pamīšus ar manis atlasītajiem skaņdarbiem.

Šoreiz pārraidē - skaņu kompozīcijas no Hidden Orchestra, kas ir multiinstrumentālista, komponista un producenta Džo Eisona solo studijas projekts, skaņdarbs Wingbeats Source III: Piano and Wings.

Klausīsimies arī amerikāņu mūziķes, dziedātājas un dziesmu autores Džesikas Pratas (Jessica Pratt) pasakaino balsi skaņdarbā This Time Around, kam sekos amerikāņu ģitārista Hārvija Mandela skaņdarbs Cristo Redentor un pēc tam producents, dīdžejs, mūziķis un grupas The Knife dalībnieka Olofa Dreijera (Olof Dreijer) skaņdarbs Flora no viņa minialbuma Coral (2024). 

Skanēs arī leģendārais Scott Walkers ar 1969. gada darbu It's Raining Today, kurā priecājamies par popa skaņas burvību, kanādiešu mūziķe Sindija Lī (Cindy Lee). Patriks Flegels, kas rada spocīgu avangarda popmūziku, kuras pamatā ir sirdssāpes, atsvešinātība un dzimumidentitāte: šoreiz skaņdarbs no 2018. gada skaņuplates Model express - Left Hand Path.

Pēc tam sekos eksperimentāls Anglijā bazētā trio Vanishing Twin skaņdarbs Lazy Garden un amerikāņu dziedātājas un dziesmu autores Džūlijas Holteres skaņdarbs Moni Mon Amie no viņas 2012. gada skaņuplates Ekstasis.

Pārraides otrās daļas noslēgumu ievadīs Londonā dzimusī māksliniece - čelliste un dziedātāja, producente un dziesmu autore Lucinda Chua: skan viņas darbs Semitones no 2019. gada mini EP Antidotes 1 un uzreiz pēc tam - folkdziedātājas, leģendas ar dzejnieces garu Džonijas Mičelas burvīgais skaņdarbs Both Sides Now no tālā 1969. gada un pārraides noslēgumā - amerikāņu/venecuēliešu dziedātāja, dziesmu autore un vizuālā māksliniece Devendra Banhārta ar Something French no 2014. gada mini skaņuplates ar tādu pašu nosaukumu. Starp citu, Devendra Banhārta šovasar 1. augustā uzstāsies Viļņā!

Pārraides noslēgumā - Tarwater, kas ir vācu pankroka mūzikas duets, kura sastāvā ir Bernds Džestrams un Ronalds Lipoks - ar 1998. gada skaņdarbu The Watersample.

Lai burvīga klausīšanās un skaists pavasaris!

 

Raidījumā skan:

Hidden Orchestra - Wingbeats Source III: Piano and Wings / Joe Acheson / 2,36 / 2016

Wim Wenders - Watching A working Woman / Wim Wenders / 12,30 / 2024

Jessica Pratt -This Time Around / Jessica Pratt / 3,37 / 2019

Harvey Mandel - Cristo Redentor / Harvey Mandel / 3,48 / 2014

Olof Dreijer - Flora / Olof Dreijer / 5,45 / 2024

Scott Walker - It's Raining Today / Scott Walker, Wally Stott / 3,58 / 1969

Cindy Lee - Left Hand Path / Patrick Flegel / 3,59 / 2018

Adam Badí Donoval - Birdsong in the Car Park / Adam Badí Donoval / 3,24 / 2022

Cuneiform Tabs - Penitence My Lord / Matt Bleyle, Sterling Mackinnon / 1,36 / 2024

Vanishing Twin - Lazy Garden / Cathy Lucas, Susumu Mukai, Valentina Magaletti / 4,56 / 2023

cktrl - yield / cktrl / 5,19 / 2022

Schatterau - Heimlich / Daniel Jahn, Jonas Meyer, Tobias Rutkowski / 1,13 / 2024

Julia Holter - Moni Mon Amie / Julia Holter / 3,32 / 2012

Jam Money - Bubbled Other / Kevin Cormack, Mathew Fowler / 2,06 / 2016

Lucinda Chua - Semitones / Lucinda Chua / 5,00 / 2019

Joni Mitchell - Both Sides Now / Joni Mitchell, Vince Mendoza / 5,45 / 1969

Devendra Banhart - Something French / Devendra Banhart / 2,57 / 2014

Tarwater - The Watersample / Bernd Jestram, Ronald Lippok / 5,13 / 1998