Jau 30. jūnijā Rīgas Domā ar latviešu garīgās mūzikas skaņukrāsām tiks aizsākta Dziesmu svētku nedēļa, tālab cikla "Sidraba birzs" noslēdzošajā raidījumā visupirms tiekamies ar Garīgās mūzikas koncerta māksliniecisko vadītāju, diriģentu Jurģi Cābuli. Starp citu, šī notikuma režiju veido Māra Ķimele, kuras Dziesmu svētku stāstu dzirdējām "Sidraba birzs" 11. izlaidumā, turklāt koncerta tiešraidi piedāvās "Klasika".

Ļoti gaidīts kopā sanākšanas brīdis Dziesmu svētkos ir arī vokāli simfoniskās mūzikas koncerts "Šūpulis", kas 4. jūlijā skanēs Latvijas Nacionālajā operā. Par to plašāk stāsta koncerta režisore Rēzija Kalniņa un mākslinieciskais vadītājs un diriģents Ainārs Rubiķis.

Aizvien straujāk tuvojas Koru karu fināls, tāpēc dodamies uz Latvijas Universitāti, kur savam priekšnesumam gatavojas vīru koris "Dziedonis". Uzklausām gan tā dalībniekus, gan diriģentu Uldi Kokaru.

Noskaidrojam arī tuvākā laika svētku aktualitātes, bet par savu Dziesmu svētku pieredzi stāsta Ķekavas Kultūras nama vīru kora "Ķekava" dalībnieks, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Jūrmalas iecirkņa prāvests un Doles-Ķekavas draudzes mācītājs Arnis Eltermanis.