Šonedēļ uzmanības centrā Dziesmu svētku noslēguma koncerts "Kopā augšup", kuras kopējo programmas dramaturģiju neietekmēs nupat izskanējušais Zigmara Liepiņa paziņojums par savas dziesmas "Svētī debesīs šo zemi" izņemšanu no repertuāra.

Respektējot komponista vēlmi, koncerta veidotāji atraduši alternatīvu, tā vietā iekļaujot Raimonda Tigula "Rīta un vakara dziesmu" ar Rasa Bugavičutes-Pēces tekstu, kura koriem pazīstama no programmas "Tīrums. Dziesmas ceļš".

Saruna ar māksliniecisko vadītāju Romānu Vanagu, ar deju virsvadītāju Ivetu Pētersoni- Lazdāni, kuras pārziņā plaša deju kolektīvu iesaiste, un ar pūtēju orķestru diriģentu Gunti Kumačevu, jo viņa pārraudzībā pūtēju pienākumi. Viens no koncerta uzstādījumiem ir paaudžu satikšanās, tāpēc piedalīsies visu paaudžu dziedātāji, dejotāji, mūziķi. Arī repertuāra kodolu veido tās vērtības, kas sakrātas pūrā un mantotas no paaudzes paaudzē.

Seko reportāža no jaunizveidotās ekspozīcijas "Dziesmusvētku telpa", kur rit pēdējie sagatavošanās darbi pirms jaunnedēļ gaidāmās atklāšanas Mežaparka estrādes ziemeļrietumu spārnā. Kopā ar ekspozīcijas vadītāju Ivetu Gravu, Rakstniecības un mūzikas muzeja (RMM) pētnieci un mākslas eksperti Daigu Bondari, izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāju Inesi Zariņu un RMM sadarbības un attīstības vadītāju Leonardu Ķesteri bija iespēja iepazīties ar izstādes objektiem, no kuriem īpašu ievērību izpelnās četri: multimediālā instalācija "Lielākais koris pasaulē", interaktīvā dārgumu siena "Laika upe", Līgo karogs un kormūzikas klausīšanās krēsli. 

Bet ar savu Dziesmu svētku stāstu dalās diriģente Ilga Šķendere no Cēsīm, kura šajos svētkos gan dziedās pati, gan rūpēsies par savu Cēsu Valsts ģimnāzijas jauniešu kori.