"Sidraba birzs" devītajā izlaidumā ielūkojamies ne tikai Diriģentu kora svētku ieskaņas koncertā, bet arī vokālo ansambļu pasaulē, bet savu Dziesmu svētku stāstu atklāj Guntra Kuzmina-Jukna. 

Diriģentu koris koncertā Cēsīs klausītājus priecēja pirms divām nedēļām, 21. majā. Šis bija priekšvēstnesis koncertam "Diriģents", kas 3. jūlijā notiks Mežaparka estrādes brāļu Kokaru zālē.

Koncertā Cēsīs pulcējās ap 100 diriģentu no Latvijas novadiem, taču dalībnieku vidū bija arī diasporas diriģenti. Pēc koncerta uz sarunu aicinājām gan vairākus diriģentus, gan šī koncerta radošo vaduguni – Intu Teterovski

Savukārt vokālo ansambļu nozarei ir bagātīga pasākumu krātuve, ko piedāvāt svētku nedēļā. 4. jūlijā notiks ansambļu garīgās mūzikas koncerts "Dievs. Daba. Cilvēks". Koncerta radošās komandas pārstāve Rudīte Tālberga sarunā dalās ar ieskatu koncertā.

Tikām jaunākajai dziedoņu paaudzei būs iespēja sevi parādīt bērnu un jauniešu vokālo ansambļu koncertā "Es tev vēlos ko pastāstīt", kurā skanēs Jāņa Lūsēna, Valta Pūces un Jēkaba Jančevska jaundarbi un piedalīsies desmit labākie bērnu un jauniešu vokālie ansambļi no visas Latvijas.

Vokālajiem ansambļiem būs iespēja izpausties arī mūsdienīgākā skanējumā koncertā "Skaņu portreti", kura galvenais vadmotīvs slēpjas aiz katra solista personības. Šajā koncertā savīsies tradicionālā mūzika, ansambļu zelta repertuārs, kā arī mūsdienīgas džeza nokrāsas.

Bet pagājušās nedēļas nogalē Vecrīgā ieskanējās ne tikai Latvijas hokeja izlases fanu un atbalstītāju, bet arī vokālo ansambļu balsis. Par to, kā ansambļiem veicies finālskatē, stāstām svētku reportāžā. Mazajā ģildē, kur notika finālskate, daudzo dalībnieku vidū sastopam arī Guntru Kuzminu-Juknu, kura pirms desmit gadiem izveidojusi Rēzeknes novada vokālo studiju "Skonai" un rada mūziku latgaliešu valodā. Ar Guntru runājam par to, kā viņas dzīves ceļi atveduši līdz profesijai, darbam, kas kļuvis par daļu no viņas pašas būtības.