No 9. līdz 27. jūlijam Francijas dienvidu pilsētā Monpeljē notiek Francijas Radio un Monpeljē reģiona rīkotais festivāls, kas ir viens no nozīmīgākajiem Eiropas vasaras mūzikas festivāliem. Tajā jau vairāk nekā 25 gadus piedalās Latvijas Radio koris, un šogad tas sniedz koncertus 23. jūlija un 25. jūlija vakarā Monpeljē un Kahoras katedrālēs.

Viens no festivāla mērķiem ir sen uzrakstītu un joprojām neatskaņotu, aizmirstu vai nepelnīti reti atskaņotu darbu iekļaušana programmā. Šoreiz 21. jūlija vakarā iepazinām Leo Delība nepabeigto operu “Kasija”, kuras koncertatskaņojumā Berlioza operas Le Corum zālē Latvijas Radio koris bija kopā  ar Monpeljē Nacionālo operas kori un orķestri diriģenta Mihaela Šēnvanda vadībā. Lomās - Veronika Žānsa (Veronique Gens, soprāns), Nora Gubiša (Nora Gubisch, mecosoprāns), Sirils Dibuā (Cyrille Dubois, tenors) un Anna Katrīna Žilē (Anne Chaterine Gillet, soprāns).

Komponista, producenta un režisora Renē Kērninga dibinātais Francijas Radio festivāls Monpeljē notiek jau jau kopš 1985. gada. Jau no festivāla pirmsākumiem tā programma tradicionāli ir piesātināta ar vairāk nekā simts dažādiem operas un džeza mūzikai veltītiem notikumiem, tostarp operas uzvedumiem, simfoniskās un kamermūzikas koncertiem, filmu programmām, lekcijām un diskusijām. Festivāls ar vairāk kā 30 gadu senām tradīcijām ik gadu pulcē arī jaunos pasaules muzikālos talantus, iekļaujot programmā īpašus jauno mākslinieku priekšnesumus.