Sestdienas opermūzikas vakarā piedāvājam mīlestības mistēriju ar humora elementiem, kas veidota pēc Viljama Šekspīra lugas "Sapnis vasaras naktī" motīviem - diriģenta Viljama Kristi vadībā iestudētās Henrija Pērselas operas "Feju karaliene" koncertierakstu no Utrehtas Senās mūzikas festivāla. Solisti – Viljama Kristi un Pola Egnū veidotās vokālās akadēmojas Le Jardin du Voix solisti (Paulīna Francisko (soprāns), Žeorži Buraško, Rebeka Legata un Žuljeta Meja (mecosoprāns), Rodrigo Karreto un Ilja Aksionovs (tenors), Hugo Hermanis Vilsons (baritons), Benjamins Silpeorts (basbaritons)) un orķestra Les Arts Florissan mūziķi.

Henrija Pērsela operas „Feju karaliene” jaunais uzvedums ļauj saskarties baroka estētikas un ielu deju mākslas robežām

– tā laikraksts The NewYork Times par jauno uzvedumu, ko diriģents Viljams Kristi veidojis sadarbībā ar inscenētāju un horeogrāfu Muratu Merzuki, deju kompāniju Käfig un mūziķiem – Le Jardin des voix solistiem un Les Arts florissant instrumentālistiem.

Operas iestudējums tapis 2023. gada vasaras izskaņā un 30. augustā to bija iespēja apmeklēt Eiropā iecienītākā senās mūzikas festivāla viesiem Utrehtā. Tā ir semiopera jeb angļu opera, kurā līdz ar dziedātu vārdu skan runāts teksts un dzeja. Runāti teksti vai pat rečitatīvi  gan nebūs attiecināmi uz šo Pērsela iestudējumu, bet dejas tajā būs daudz.

Operas libreta autors nav zināms, vien zināms, ka libreta pamatā ir Viljama Šekspīra lugas „Sapnis vasaras naktī” motīvi.

Operas darbība risinās apburtajā mežā, kur realitāte mijas ar sapņiem, ilūzijām un pārdabisko, jo ļaudis te pulcējas, lai izbēgtu no pilsētas kņadas un ļautos dabas burvībai.

Pamazām, melodijām un dejām izskanot, robežas starp dejotājiem, dziedātājiem un mūziķiem izplēn... un tā veidojas brālīga kopiena, kuru vieno mūzikas prieks – šādu operas aprakstu varam lasīt koncerta programmas pieteikumā.

Pirmo reizi šī opera Londonā tika atskaņota 1692. gadā Londonā, tikai trīs gadu pirms Pērsela pāragrās nāves 35 gadu vecumā. Un šajā darbā komponists iekļāvis izjustākās un aizkustinošākās operārijas, ko savas dzīves laikā viņam izdevies radīt.