Trešdien, 27. martā, plkst. 18.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā labdarības koncertu sērijā, kura mērķis ir ērģeļu atjaunošana šajā dievnamā, izskanēs projekta iniciatores, Londonā dzīvojošās vijolnieces Anetes Graudiņas un ērģelnieces Jolantas Barinskas koncerts. Programmā - T. Albinoni, J. Reinebergera, T. Vitali, J. Svensena un 20. gadsimta 1. puses vācu komponista Gintera Rafaela mūzika. Sarunā ar Aneti Graudiņu -  ne tikai par koncerta programmu, bet arī pirmo realizēto projektu - labdarības koncertu virkni, kuras rezultātā Sv. Pētera baznīca tika pie sava koncertflīģeļa. Aizkustināta par līdzšinējo mūziķu atsaucību, vijolniece šobrīd cer arī uz visas Latvijas iedzīvotāju atsaucību, lai izdotos savākt nepieciešamo miljonu eiro baznīcas ērģeļu iegādei.

Anete Graudiņa: "Latvijā ar prieku atgriežos katru reizi, jo tā ir mana dzimtene. Kad aizeju uz Doma laukumu vai pastaigājos  Vecrīgā, man vienmēr ir ļoti patīkamas un nostaļģiskas atmiņas. Nekad šo vietu neaizmirsīšu, tāpat kā neaizmirsīšu savu valodu.

Mana ceļošana tagad ir bieža, jo  esmu uzņēmusies īstenot milzīgu projektu, un bez manas klātbūtnes un piedalīšanās labdarības koncertos Sv. Pētera baznīcā tas nebūtu iespējams.

Man ļoti patīk šeit muzicēt, tāpēc braucu, spēlēju un priecājos par mūziku un par iespēju sagādāt prieku arī citiem cilvēkiem. Mēs spēlēsim interesantu programmu - sāksim un noslēgsim ar baroku, bet atskaņosim arī tādu darbu, ko nekad neesmu nevienā ierakstā dzirdējusi, iespējams, tas nav nekad ierakstīts. Tā ir vācu komponista Guntara Rafaela (1900-1963) Sonāte vijolei un ērģelēm trijās daļās - sāpīga mūzika, kas asociējās ar pēckara laiku vai arī pat kara laiku. Šo mūziku kādreiz jau esmu spēlējusi, un programmai, kurā līdzās barokam un klasikai vajadzīgs arī kaut kas no 20. gadsimta, izvēlējāmies šo sonāti, kurā viena daļa ir vijolei solo."