18. aprīlī plkst. 18.00 Mazās ģildes Lielajā zālē notiks laikmetīgās mūzikas koncerts "Šeit un tagad", par kuru trešdienas telefonintervijā plašāk stāstīs pianiste Lelde Tīrele.

Koncerta mākslinieki - soprāns Gunta Gelgote, mecosoprāns Tīna Gelnere, pianiste Lelde Tīrele, klarnetiste Laima Ratniece-Miltiņa un čellists Pauls Ēriks Skujiņš - ielūdz šeit un tagad plašu emociju un sajūtu spektru izdzīvot piecos mūsdienu Latviešu komponistu vokālās kamermūzikas opusos.

Būs iespēja piedzīvot divus pirmatskaņojumus. Latvijā pirmo reizi skanēs Rutas Paideres cikls Absences soprāna Guntas Gelgotes un pianistes Leldes Tīreles izpildījumā, kā arī Jāņa Petraškeviča Herbst, Eingang mecosoprāna Tīnas Gelneres, klarnetistes Laimas Ratnieces-Miltiņas un Leldes Tīreles izpildījumā.

Vēl koncertā dzirdēsim Gundegas Šmites ciklu mecosoprānam un klavierēm Rudenības, Lindas Leimanes Masculine un Evijas Skuķes apjomīgo ciklu Sievietība, kas rakstīts speciāli Guntai un Leldei, pagaidām Latvijā bijis dzirdams vien pirmatskaņojumā eksperimentālas mūzikas festivālā Skaņu mežs 2022.gadā, taču ar panākumiem ticis atskaņots šī gada februārī Helsinkos.

Intervijā Ievai Zeidmanei Lelde Tīrele stāsta par programmas izvēli, saviem muzikālajiem domubiedriem, kuru vidū gan jau sevi pierādījuši mūziķi, gan JVLMA studenti, tāpat tiek runāts arī par atšķirīgo programmas komponistu mūzikas valodu un aicinājumu atskaņot latviešu mūsdienu mūziku.