"Kurš gan nezina dziesmiņu Over the Rainbow no filmas "Oza zemes burvis" - tā iedziedāta un iespēlēta neskaitāmās versijās. Taču iznācis tā, ka visvienkāršākā no visām versijām, ko esam dzirdējuši, kļuvusi par mūsu ģimenes iemīļotāko," stāsta Latvijas Radio rezidences mākslinieks Reinis Zariņš.

"To atskaņo havajiešu regeja dziedātājs Izraēls Kamakavivo'ole, nemanāmi šīs dziesmiņas melodiju sapludinot ar tikpat labi zināmo Wonderful World. Viņš sevi pavada tikai ar vienu vienīgu ukuleli, mazītiņu ģitāriņu.

Nesen redzēju video, kur daži jaunieši rīta sastrēgumstundā iekāpa vilcienā, un tā vietā, lai prasītu naudu iesprostotajiem pasažieriem, uzdāvināja viņiem tieši šo dziesmas versiju ar ukuleles pavadījumu, izdalot dziesmu vārdus tiem, kuri vēlējās dziedāt līdzi.

Viņi absolūti mainīja šo cilvēku dienu, arī manējo, un varbūt pat kādam tā brīža skatījumu uz dzīvi... Gribētos ko tādu dāvināt arī latviešiem - jāpadomā..."

Ar šo sirsnīgo priekšnesumu izskan Reiņa īpašo rīta sveicienu piecinieks "Klasikā", bet jau pirmdien, 29. oktobrī, plkst. 18:00 visi laipni aicināti sekot Reiņa Zariņa rezidences noslēgumam Latvijas Radio - Latvijas Radio I studijā un "Klasikas" videotiešraidē skanēs koncerts "Nakts domas", kurā kopā ar Reini piedalīsies arī dziedātāji Ieva Parša un Mihails Čuļpajevs, flautiste Ilona Meija, čelliste Guna Šnē un mežradznieks Arturs Šults.

Koncertu vadīs Latvijas Radio 3 "Klasika" direktore Gunda Vaivode – tieši pēc viņas iniciatīvas pērn pirmo reizi Latvijas Radio vēsturē tika aizsākta t.s. rezidējošā (rezidences) mākslinieka tradīcija.