3. maijā Rīgas Domā sadziedāsies divi zēnu kori - Kopenhāgenas Karaliskās kapelas zēnu koris un Rīgas Doma zēnu koris, kopskaitā ap 100 dziedātāju. Abu koru priekšnesumā izskanēs Morisa Diriflē Rekviēms, katra kora sniegumu varēs vērtēt arī Johana Sebastiāna Baha, Ērika Ešenvalda, Valdemara Olēna, Svenda Simona Šulca, Poula Šīrbeka, Jāņa Ķirša, Džona Tavenera, Urmasa Sisaka un Raimonda Tigula skaņdarbos. Koncerta diriģenti būs Karstens Seiers-Hansens un Mārtiņš Klišāns.

Koncertā skanēs ne tikai Doma lielās ērģeles, bet arī Dzintaru koncertzāles instruments, tos spēlēs ērģelnieki Marks Baumans un Aigars Reinis.

Mārtiņš Klišāns: “Maija sākumā Doma baznīcā satiksies divi zēnu kori – Rīgas Doma zēnu koris un Kopenhāgenas Karaliskais zēnu koris, kas ir zēnu koris ar senām tradīcijām un veselu plejādi brīnišķīgu diriģentu. Visi kopā atskaņosim franču komponista Morisa Diriflē Rekviēmu. Klausītājiem šajā koncertā būs iespēja Doma baznīcā baudīt ne vien Doma lielās ērģeles, bet arī ērģeles, ko aizņemsimies no Dzintaru koncertzāles, jo mēs gribam, lai klausītāji mūs redz, un tāpēc visa šī lielā kompānija dziedās lejā no altāra daļas.

Morisa Diriflē Rekviēms, manā skatījumā, ir viens no tādiem ārkārtīgi romantiskiem, pastorāliem un skaistiem rekviēma žanra skaņdarbiem, kurš man personīgi ir atstājis ārkārtīgi dziļu iespaidu jau no bērnības.

Koncertā noteikti skanēs arī latviešu mūzika, Eiropas komponistu darbi un noteikti mūsu dāņu draugi ir sagatavojuši kādu muzikālu pārsteigumu, ko piedāvāt mūsu klausītājiem.”

Kopenhāgenas Karaliskās kapelas zēnu koris šogad svin 100 gadu jubileju – 1924. gadā to dibināja Mogenss Vēldike. Korim ir plaša koncertdzīve ne tikai Dānijā, bet arī koncerttūres visā pasaulē. Papildus tam koris regulāri sadarbojas ar orķestriem, piemēram, DR Symfoniorkestret, Copenhagen Phil un Camerata Øresund. Kopš 2020. gada kora mākslinieciskais vadītājs ir Karstens Seiers-Hansens, viņš arī arī pedagogs Karaliskajā Mūzikas akadēmijā un vokālās grupas "Concert Clemens" mākslinieciskais vadītājs. Kopenhāgenas Karaliskās kapelas zēnu koris ir saistīts gan ar Kopenhāgenas katedrāli jeb Svētās Dievmātes baznīcu, gan ar Kopenhāgenas pašvaldības vokālo skolu – Svētās Annas ģimnāziju, kur audzēkņi apgūst profesionālu dziedāšanu.