20., 21., 22.aprīlī plkst. 19.00 Rīgas cirkā notiks klaunādes, akrobātikas un vokālās polifonijas izrāde pieaugušo un sagatavotu pusaudžu auditorijai, par ko plašāk pirmdienas rīta intervijā stāsta Rīgas cirka radošais direktors Mārtiņš Ķibers.

Trīs akrobāti  arēnā virtuozi risina varas attiecības, kas nosaka cilvēku savstarpējo saskarsmi. Izaicinot skatītājus, viņi aicina mūs pašus izvērtēt attiecības ar varu. Kultūrkodiem, rituālām atsaucēm un mitoloģiskiem personāžiem piepildītā provokatīvā izrāde sagriež pasauli kājām gaisā. Izrāde ir intīms un jaudīgs ceļojums, kurā aplūkoti cilvēces lielākie vilinājumi: nauda, vara, iekāre un draudzība. “A-Tripik” raisa plašu emociju gammu – šeit būs iespēja gan pasmieties, gan sajust risku, bailes un varbūt pat apraudāties. Iespējams, pat visu vienlaicīgi.

Trīs brāļi. Trīs svešinieki. Cirka aplis. Cīņas rings… Izrādē radīta neparasta, arhetipiska pasaule, kuru apdzīvo tēli, kas runā savā īpašajā valodā, kuru var saprast arī tās nepratēji. Mijiedarbība ar šo mitoloģisko pasauli sākas jau no ierašanās brīža – tiklīdz speram kāju tribīnēs, šeit valdošie likumi sāk attiekties arī mums.

Varenā piramīdiskā struktūra arēnas centrā rada atsauces uz senajām civilizācijām un kalpo par vidi dažādiem sarežģītiem trikiem, kuros skaidri var apjaust riska klātbūtni. Polifoniskie dziedājumi un ritmiskās darbības uzjundī asociācijas ar rituālām, spirituālām darbībām, savukārt mākslinieku spēks, meistarība un neprognozējamība nodrošina neviltotu pārsteigumu visas pusotrstundīgās izrādes garumā.

Francijā bāzētā apvienība radusies 2007. gadā, apvienojoties pieredzējušiem cirka māksliniekiem, no kuriem daļa iepriekš pārstāvēja leģendāro apvienību “Les Arts Sauts”. CirkVOST kolektīvs specializējas gaisa akrobātikā, un ir izdaudzināts ar iespaidīgu scenogrāfiju un elpu aizraujošiem gaisa akrobātikas un pāru akrobātikas trikiem. Viņu izrādēs klātesošs ir humors, drosmīgas idejas un spēcīgs vēstījums.

Vairāk par izrādi šeit!