No 9. līdz 20. maijam katru darbdienas rītu radio "Klasika" Klāss Vāvere lasa kādu tekstu no savas grāmatas "Šūpuļdziesmas pieaugušajiem" ("Mansards", 2016) un skan dziesma no autoram būtiskiem albumiem.

Šajā reizē: "Pērkons” un "Mākoņstūmējs” no albuma "Mākslas darbi" (1983, Jura Kulakova un Māra Melgalva dziesmas).

Daži paskaidrojumi (no grāmatas).

"Sapumpurots zars"; "melni viļņi ezerā" u. c. – pantu noslēgumā izmantotas Māra Melgalva dzejas rindas no albuma "Mākslas darbi" dziesmām.

Koncerts pie Tijas – Tijas Auziņas vadītais RPI (Rīgas Politehniskā institūta) Studentu klubs 20. gs. 80. gados ir progresīvākā latviešu rokmūzikas koncertu vieta Rīgā.

"Arka" – Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolas audzēkņu rokgrupa, ko 1977. gadā izveido Juris Kulakovs. Vēlāk tajā iesaistās arī Jānis Lūsēns.

83. dzelzce|niekos – 1983. gada martā "Pērkons" koncertē Dzelzceļnieku kultūras namā Rīgā (tagad – Maskavas nams). Notiekošo uzrauga ievērojami milicijas spēki ar suņiem. Kaut arī uzstāšanās norit bez incidentiem, "Pērkona" darbība pēc pāris dienām tiek aizliegta.

Zitmaņa bilde – Raula Zitmaņa zīmējums, kas vēlāk reproducēts uz "Pērkona" CD "Dziesmu izlase #1, 1981–1982" vāka. Ar Juri Kulakovu iepazinos Preses namā, kad viņš beidzot ieradās pēc bildes oriģināla, ko pirms vairākiem gadiem bija nodevis publicēšanai žurnālā "Liesma".

LitMāksla – nedēļas laikraksts "Literatūra un Māksla", kura dzejas nodaļas vadītājs 80. gadu nogalē bija Māris Melgalvs (1957–2005).