Četras pievakares, no 12. līdz 15. februārim, scenogrāfs Reinis Suhanovs koncertzālē “Latvija”  iekārtojis telpu gaidīšanai-performanci “Nekas nav drošs, kad tevis nav”, kur piestāt garāmgājējiem un kurā paviesoties virtuāli.

Performances norises vieta jeb telpa gaidīšanai iekārtota koncertzāles kafejnīcas zonā. Katru dienu noteiktos laikos telpā tiek īstenots kāds vienreizējs mūzikas vai mākslas notikums. Tur notiekošo garāmgājēji no droša attāluma – caur skatlogu – un distancējoties viens no otra varēs vērot gan nosacītā klātienē, gan tiešsaistē koncertzāles “Latvija” Facebook lapā.

Ideja performancei radusies īru dramaturga, novelista un dzejnieka Semjuela Beketa (Samuel Beckett) absurda lugas “Gaidot Godo” iespaidā. Literārais darbs, ko caurauž Beketam raksturīgā humorpilnā bezcerība, cieši sasaucas ar šodien notiekošo, ar pandēmijas un ne tikai ietekmi uz sabiedrības domu un rīcību.

"Rīta regtaimā" telefonsarunā ar Annu Martu Burvi scenogrāfs Reinis Suhanovs skaidro Beketa lomu performances idejā: "Gaidīšanas tematika Beketa lugā šobrīd veido tiešas asociācijas ar to, kā tiek gaidīts jebkurš kultūras notikums. Šī performance ir personīgs veltījums visiem tiem, kuri joprojām tic dzīvajam mākslas notikumam, kas noteikti būs ievērojami mainījies pēdējā gada laikā. Un arīdzan šim laikam un nedrošībai, kas valda visās sfērās, kur sociālā pulcēšanās ir vitāli nepieciešama."