"Lielajai mūzikas balvai 2018" kategorijā "Par izcilu sniegumu gada garumā" izvirzīts Trio Palladio, kurā muzicē vijolniece Eva Bindere, pianists Reinis Zariņš, kā arī čelliste Kristīne Blaumane, kura rīta sveicienam izvēlējusies Bruno Skultes dziesmu "Aijā" kora Ave Sol vīru grupas un Andra Veismaņa ieskaņojumā.

Kristīne Blaumane: "Nesen Londonā klausījos "Klasiku", ko bieži daru, un paralēli kaut ko darīju. Skanēja raidījums par jaunajiem kompaktdiskiem, un tajā izskanēja saruna par Bruno Skultes kordziesmām.

Kad atskanēja šī dziesma, kuru, kauns atzīties, nezināju, jo sen jau nedzīvoju Latvijā un arī daļa no trimdas autoru mūzikas kaut kā pagājusi secen, visus darbus pārtraucu un klausījos šo absolūti suģestējošo dziesmu. Tā tik ļoti mani aizkustināja, ka gribēju uzzināt par to visu.

Tik dziļi tā mani uzrunāja arī tāpēc, ka to rakstījuši trimdas latvieši - Bruno Skulte un dzejnieks Teodors Tomsons. Savu likteni, protams, nevaru saīdzināt ar to cilvēku stāstiem, kuri bija spiesti aizbraukt no Latvijas bez jebkādām iespējām atkal redzēt savu zemi, pie tam nereti aizbraukt uz tik ļoti atšķirīgu vietu kāds, piemēram, ir Arizonas štats, kur tikai tuksneši, taču šajā dziesmā, kura ilgst vien dažas minūtes, šī jēga uztverta perfekti."