Lielajā Piektdienā Dzintaru koncertzālē izskanēs divu 18. gadsimta itāļu komponistu mūzika - sadarbībā ar  dziedonēm Ilzi Grēveli-Skaraini un Ievu Paršu Rīgas Doma zēnu koris diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā atskaņos Džovanni Batistas Pergolēzi pazīstamāko darbu Stabat mater, bet  Marta Spārniņa un Raimonds Melderis (vijole), Pēteris Trasuns (alts), Ēriks Kiršfelds (čells), Ieva Saliete (pozitīvs) un Oskars Bokanovs (kontrabass) izspēlēs arī Frančesko Durantes Otro koncertu stīgām solminorā.

Pergolezi šo skaņdarbu sacerējis franciskāņu klosterī netālu no Neapoles kā rekviēmu sev, un tas ir pāragri mirušā komponista pēdējais opuss, kura ievadu  18. gadsimta filozofs Žans Žaks Ruso raksturojis kā ‘‘aizkustinošāko duetu, kāds jebkad sarakstīts’’.

Sarunā ar diriģentu Mārtiņu Klišānu - par to, kā ar zēnu kori atrast pareizo atslēgu Pergolezi Stabat Mater lasījumam, par satura atklāsmi un pieredzi vokālinstrumentālo opusu atskaņošanā. Uzzinām par nošu redakciju, kura skanēs koncertā, jo orģinālā Pergolēzi nav izmantojis kori, par diriģenta apsvērumiem, izvēloties solistes un instrumentālo ansambli. Izskan arī komentārs par otru programmā iekļauto autoru Frančesko Duranti, bet sarunas noslēgumā tiek pavērts priekškars arī Rīgas Doma kora skolas 30. jubilejas svinēšanai un zēnu kora iesaistei tajā.

Mārtiņš Klišāns: "Viss pavasaris skolā ir 30 gadu jubilejas noskaņā, un gatavojamies tai ļoti nopietni. Būs ļoti interesanta programma. Koncerts notiks Dailes teātrī, uzstāsies visi skolas mākslinieciskie kolektīvi, viesi, absolventu koris; visi kori koncerta 2. daļā būs uz skatuves. Domāju, tas būs neaizmirstams pasākums. Man tikai šķiet, ka uz šo koncertu, tāpat kā Dziesmusvētku biļetes, izpirka 5 minūšu laikā pēc izziņošanas, bet koncerts noteikti tiks iemūžināts un būs iespēja to noskatīties un noklausīties. 

Būs ļoti daudz skaistas, atpazīstamas mūzikas - Ērika Ešenvalda, Raimonda Tigula, skolas absolventa Jēkaba Jančevska, būs vairāki solo priekšnesumi. Visu es neizpaudīšu, bet domāju, ka tas būs ārkārtīgi skaists jubilejas vakars un piedzīvojums arī muzikālā ziņā."