Gatavojoties 57. dzimšanas dienai, kas gaidāma jau ceturtdien, 7. aprīlī, komponists Jānis Lūsēns uzrakstījis jaunu koncertprogrammu, adresējot to visu laiku romantiskākajam latviešu tenoram Ingum Pētersonam. Tās nosaukums - nepārprotams: "Romantika"...

"Ar Ingu mani saista kopīgas studijas Latvijas Valsts konservatorijā," stāsta Jānis. "Vēlāk mūsu ceļi pašķīrās, bet no jauna atkal satikāmies koncertprogrammā "Mazu brīdi pirms". Tas bija mēģinājums turpināt mājas muzicēšanas tradīcijas, kuras jau pārsimt gadu vecas, un, saglabājot šīs kameriskās nodarbes labās iezīmes, atvest tās līdz mūsdienām. Tas izdevās pietiekoši labi, un kopumā nospēlējām ap 80 koncertu.

Un tieši pēdējā koncertā, kas notika Saldū, nepiespiestā sarunā ar Ingu uz dullo "izšāvu", ka man ir vairāki uzmetumi, kas varbūt derētu viņam kā solistam. Ingus iedegās par šo lietu...

Tā nu aizvadītā gada nogalē un jaunā sākumā visu "sakrāmēju" kopā, un arī pats iedegos uz jaunu dziesmu rakstīšanu. No jauna sev atklāju Andreja Eglīša jaunības gadu dzeju, kas ir ārkārtīgi romantiska, pārlaicīga, ļoti uzrunājoša, kas varētu patikt sievietēm..."

Vai patiesi jaunā programma vairāk iecerēta daiļā dzimuma pārstāvēm? "Zināmā mērā - jā... Jo latviešu dzejas klasiķi jau tik daudz dzejas rakstījuši savām iecerētajām, mūzām, iemīļotajām... Manuprāt, sievietēm būs interesanti paskatīties, kā šīs jūtas spalvas meistari pārvērtuši dzejā," stāsta komponists un atklāj, ka jaunajā programmā iekļautas dziesmas ne tikai ar Andreja Eglīša dzeju, bet arī ar Kārļa Skalbes, Viļa Plūdoņa, Ērika Ādamsona tekstiem, un "viens sens gabals" paņemts arī no Eduarda Veidenbauma pūra. Bet čellists Ivars Bezprozvanovs ticis arī pie vienas jaunas miniatūras čellam.

Jānis Lūsēns sirsnīgi slavē mūziķu kompāniju: uz skatuves būs tikai un vienīgi vīru komanda - pie klavierēm pats Jānis Lūsēns, tad arī čellists Ivars Bezprozvanovs, akordeonists Kaspars Gulbis, bundzinieks Harijs Gūtmanis un ģitārists Jānis Lūsēns juniors.

"Iespējams, tā ir drusku avantūra šo koncerttūri rīkot pavasarī, bet vēlme bija lielāka par loģisko izpratni," gardi smej komponists.

"Galu galā nolēmām, ka manā dzimšanas dienā - 7. aprīlī - visi tiksimies Kuldīgā savu draugu atmosfērā, bet tad sekos Valmiera, Ādaži, Šlokenbekas muiža, Jelgava, kas ir mana vectēva  pilsēta, Jēkabpils, kas savukārt ir manas mammas dzimtā pilsēta, tad Alūksnē, kur ilgu laiku man pašam bija lauku mājas, un noslēgums sekos Vidzemes koncertzēlē "Cēsis"."

Protams, jau šobrīd ir skaidrs, ka iecerētajai koncertsērijai būs arī turpinājums, jo interese no Latvijas pilsētām ir visai krietna.

"Tā gan nav pirmā reize, kad koncertprogrammu veidoju vienam solistam - reiz īpašu programmu ar Aspazijas dzejas tekstiem rakstīju Sergejam Jēgeram, un tagad ir Ingus. Uzrakstīt veselu programmu vienam māksliniekam - tas ir ārkārtīgi liels izaicinājums, pat lielāks, nekā opera," skaidro Jānis.