Meklējot iespējas tikties ar saviem klausītājiem, ģitārists Mārcis Auziņš kopā ar Ādažu novada pašvaldību un koncertu kompāniju Forte Production izveidojis projektu "Autokoncerts", kura risinājuma pamatā ir pagājušā gadsimta sākumā Eiropā un 50.-60. gados ASV populārā auto kino ideja. 

Pirmais autokoncerts Latvijā notiks 16. maijā plkst. 19.00 Ādažu vidusskolas autostāvvietā. Biļetes uz to izpirktas zibenīgā ātrumā: "Tas ļoti priecē, ka šī ideja atradusi savu klausītāju - tās bija praktiski divdesmit minūtes, kad biļetes tika izpirktas," intervijā Intai Pīrāgai stāsta Mārcis.

"Tāpēc loģisks solis bija sarīkot arī otru koncertu, ko ielikām tajā pašā dienā, tikai vēlāk. Tas būs atkal kaut kas jauns un interesants. Protams, tas nebūtu iespējas, ja nebūtu konteksta ar pandēmiju. Bet prieks, ka sadarbībā ar Ādažu novada domi un producentu apvienību ideja tika uzklausīta un diezgan ātri atrasts arī tehniskais risinājums - pavadījām kādu laiciņu, lai visu saskaņotu, un prieks, ka viss realizējies un būs  kaut kas jauns un interesants."

Interesanti, ka šīs būs pirmais auto koncerts Latvijā, taču auto kino ideja gan savulaik mūsu valstī īstenota.

"Auto kino ideja ir visai sena - ļoti populāra tā bija piecdesmitajos, sešdesmitajos gados Losandželosā un Kalifornijā, kur saulainu dienu ir ļoti daudz," zina stāstīt Auziņš.

"Laikā, kad tradicionālos koncertus sarīkot nav iespējams, radošais gars nesnauž, tāpēc arī nācām klajā ar šādu konceptu, un prieks, ka šī kino ideja piedzīvo savu renesansi un metamorfozes koncerta formātā.

Pats gan neesmu bijis šādā kino, bet tad, kad tādi būs pieejami, noteikti to izmantošu - tas ir labs veids, kā iepriecināt cilvēkus, izklaidēties un arī drošs - kontekstā ar to, kas notiek."

Koncerta ilgums būs viena stunda, tajā skanēs Mārča Auziņa solo programmās "Viens" un "Aizrautība" iepazītie skaņdarbi. Atšķirībā no ierastajiem Mārča Auziņa koncertiem, šajā koncertā ikviens skatītājs ar video ekrāna palīdzību varēs nokļūt Mārcim pavisam tuvu. Koncerta skaņa ar īpaša tehniskā risinājuma palīdzību katrā automašīnā tiks nodrošināta individuāli. 

Koncerta vietā automašīnu ietilpība ir līdz 50 automašīnām, drošības apsvērumu dēļ no automašīnām izkāpt nedrīkstēs, un vienā automašīnā drīkstēs atrasties tikai vienas mājsaimniecības pārstāvji, kuriem līdzi jābūt personu apliecinošiem dokumentiem.

Koncerta teritorijā netiks izvietotas labierīcības vai kafejnīcas, visi uzbūves un tehniskā nodrošinājuma darbi tiks veikti ar maksimālu piesardzību, ievērojot drošības noteikumus, un tos veiks minimāls darbinieku skaits. Kārtību koncerta vietā nodrošinās Ādažu pašvaldības policija un apsardzes kompānija. Pie iebraukšanas teritorijā būs jāuzrāda iebraukšanas kartes, tās varēs iegādāties tikai iepriekšpārdošanā, un to skaits būs ierobežots. Iebraukšanas kartes uz koncertu jau pieejamas "Biļešu paradīzē".