6. septembrī Starptautisko Jaunā teātra festivālu Homo novus atklās pirms diviem gadiem alternatīvās mūzikas festivālā "Sansusī" izskanējušās komponistes Annas Ķirses, dramaturga Andra Kalnozola un mākslinieka Andra Eglīša miniatūrās izrādes "Koku opera" pilsētas versija. Izrādes tapšanā šoreiz piedalās arī arhitekts Austris Mailītis, un izrādes būs skatāmas parkā pie LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes Zeļļu ielā 25

"Koku operu" atskaņos sitaminstrumentālisti Aleksandrs Jalaņeckis, Guntars Freibergs un Elvijs Endelis, dziedātāji Agate Burkina, Zigmārs Grasis un Jūlija Vasiļjeva, kā arī diriģents Artūrs Gailis.

Opera Rīgas koku galotnēs aicina palūkoties uz kokiem no cita skata punkta un iztēloties, ko koki teiktu, ja tiem būtu balss. Iespējams, tie neapmierinātībā šalktu par sakņu neērto stāvokli asfalta dobēs vai locītos sāpēs par mēģinājumiem tos izskaust no attīstībai paredzētām pilsētas daļām. Taču visticamāk, ka kokiem nav mums ko teikt un tie aug paši savā stāstā – lēnos dialogos un vētrainās drāmās, kamēr cilvēks paliek koku ēnā.