13. decembrī plkst. 18.30 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas LMT kamerzālē gaidāms kamermūzikas vakars, kurā uzstāsies Londonas Gildhola Mūzikas un drāmas skolas studente Paula Izabella Gorbaņova (vijole, Latvija) un Stavross Dritsass (klavieres, Grieķija).

Abi jaunie mūziķi duetā apvienojušies studiju laikā Londonā, kur studē vēl joprojām. Koncerta programmā iekļautas franču un norvēģu kamermūzikas pērles – Sezāra Franka Sonāte vijolei un klavierēm La mažorā, Edvarda Grīga Sonāte vijolei un klavierēm Nr.3 do minorā op.45, kā arī divas Šopēna noktirnes klavierēm solo.

Paula Izabella uz Lielbritāniju devusies tūdaļ pēc Dārziņskolas. "Jau trešo gadu gadu dzīvoju un mācos Londonā. Visus šos gadus neesmu uzstājusies Latvijā - domāju, šī ir ļoti laba programma, lai atbrauktu un parādītu kādu savādāku skatījumu uz šiem lielajiem darbiem," stāsta mūziķe.

Londonā viņai jāmācās vēl viens gads bakalaura programmā, bet pēcāk mūziķe plāno studēt maģistrantūrā.

"Arī turpmāk savu dzīvi plānoju saistīt ar Londonu," neslēpj vijolniece un stāsta, ka lielākoties visi mūziķi, kuri nonāk Londonā, paliek šeit maksimāli ilgi: "Te ir milzīga konkurence, taču arī iespēju ir daudz.... Pilsētā ir ļoti spēcīga atmosfēra, kultūras dzīve."

Vairāk un plašāk klausieties sarunā!