2021. gada jūnijā Parīzē, Atēnu teātrī (Théâtre de l'Athénée) tika iestudēta Riharda Štrausa opera "Salome". Mazliet citādāka nekā ierasts, ar negaidītiem pavērsieniem, tikai četriem mūziķiem, aktieriem, dziedātājiem, video un deju, spilgtiem tērpiem un iespaidīgu scenogrāfiju.

"Salomi" veidojusi vācu kompānija Hauen & Stechen, un tajā iesaistīti arī divi latvieši – aktieris Āris Matesovičs, kurš izrādē ir atbildīgs par dzīvo video un arī aktieriski tajā piedalās, savukārt Artūrs Čukurs izrādei veidojis elektroniku, tajā spēlē klarneti un nedaudz arī dzied. Par šo "Klasikā" jau vēstījām...

28. janvārī opera piedzīvoja pirmizrādi Berlīnes teātrī Sophiensaele.

Studijā ar iestudējuma procesā pieredzēto dalās Artūrs Čukurs, kurš īsu mirkli pirms izrādes sākuma sarunājās arī ar operas režisori Francisku Kronfoti (Franziska Kronfoth), kura Latvijas skatītājiem pazīstama arī kā režisore pērn rudenī pirmizrādi piedzīvojušajai operfilmai "Baņuta", kas tapa, sadarbojoties māksliniekiem no Latvijas un Vācijas. Telefonintervijā savus iespaidus par izrādi atklāj arī dramaturgs Evarts Melnalksnis.