25. oktobrī pulksten 19:30 VEF Kultūras pils kamerzālē cikla Come Prima ietvaros uzstāsies Trio "Metamorfoze" jeb flautistes Liene Dobičina, Zane Jurēvica un pianiste Zane Rubesa, kuras savu augstvērtīgo māksliniecisko sniegumu apliecinājušas Latvijā un daudzviet Eiropā, un 2022. gadā nominētas Lielajai mūzikas balvai kategorijā "Gada jaunais mākslinieks".

Kopš ansambļa dibināšanas 2015. gadā trio guvis nozīmīgus panākumus starptautiskos konkursos, sniegušas koncertus prestižos mūzikas festivālos. Savā radošajā darbībā trio akcentē 20. un 21. gadsimta kamermūzikas dažādo skanējumu no eksistenciālām pārdomām līdz nevaldāmam humoram un sadarbībā ar komponistiem veicina jaunas mūzikas radīšanu un atskaņošanu, savā repertuārā ieskandinot gan dažādu kultūru vaibstus, gan itāļu kinomūzikas, popmūzikas un tehno atbalsis, urbānās vides dunu un putnu balsis, tādējādi rosinot klausītāju interesi un zināšanas par laikmetīgo kamermūziku.

"Koncerts būs diezgan meditatīvs, pārdomām bagāts un ļoti skaists," formulē trio dalībnieces, kuras šoreiz programmā iekļāvušas Filipa Glāsa un Kristofera Čerrones (Serrons) mūziku. Sarunā ar "Klasiku" viņas pamato šādu autoru izvēli, pastāstot gan par Filipa Glāsa mūzikas iemīlēšanu bērnībā, gan Kristofera Čerrones mūzikas atrašanu tīmekļa vietnē Youtube un saziņu ar autoru. Tāpat Liene un abas Zanes stāsta par apmācībām pie Ensemble Musikfabrik Ķelnē, atklāj arī koncerta "slepeno" viesi un neslēpj, kādas metamorfozes sastāvā būs koncerta gaitā. Visbeidzot, uzzinām par flautas neierobežotajām iespējām laikmetīgajā mūzikā un uztveres sajūtu apzināšanos.