"Klasikā" tiekamies ar diriģenti Airu Birziņu un komponistu Valdi Zilveri, lai tuvāk uzzinātu par dzejnieces Broņislavas Martuževas simtgadei veltīto koncertuzvedumu "Topi stipra, sirds!" Runājam par Broņislavas Martuževas gara, dzejas un mūzikas spēku, par gaidāmā iestudējuma radošo komandu un to, ka joprojām jūtama pašas Broņislavas gara klātbūtne...

Koncertuzveduma pirmizrāde notiks 13. aprīlī Latgales vēstniecībā "Gors", pēc tam tas skanēs arī 19. maijā VEF Kultūras pils Kamerzālē, bet 26. maijā - Lubānas evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Koncertuzveduma māksliniecisko koncepciju veido diriģente Aira Birziņa un aktrise Baiba Broka.

Dzejnieces Broņislavas Martuževas (1924–2012) simtgade tika atzīmēta vakar, 2024. gada 8. aprīlī. Viņa ir vesela laikmeta leģenda, kuras dzeja nav atdalāma no viņas personības – to caurvij ticības spēks, kristīga cilvēka tīrais dzīves redzējums un patiesa tēvzemes mīlestība.

Koncertuzvedumā piedalīsies aktrise Baiba Broka, soliste Ieva Parša, VEF Kultūras pils sieviešu koris DZINTARS un diriģente Aira Birziņa, instrumentālā grupa – Mārtiņš Zilberts (klavieres), Indulis Cintiņš (vijole), Ainārs Paukšēns (čells), Laima Jansone (kokle) un Valdis Zilveris (akordeons). Skanēs īpaši šim uzvedumam radīti jaundarbi – komponistu Jēkaba Jančevska, Valda Zilvera un Artura Maskata mūzika ar Broņislavas Martuževas dzeju. Programmā būs iekļautas arī pašas dzejnieces sacerētās dziesmas īpašos aranžējumos korim un instrumentālajai grupai. Koncertuzvedumu caurvīs B. Martuževas dzeja aktrises Baibas Brokas lasījumā. Muzikālajā stāstā savīsies dzejnieces literārajā mantojumā iekodētās un mūžā izdzīvotās vērtības – pateicība un pazemība Dieva priekšā, dzimtās zemes, dabas un cilvēku mīlestība, personības gara spēks un dzīvi apliecinoša enerģija. Mīlestības dzejā atklāsies vēl viena ļoti cilvēciska B. Martuževas personības šķautne – dziļi un kaislīgi jūtoša sieviete. “Dižens mazums ved uz diženu lielumu” – tie ir Broņislavas Martuževas vārdi, kas izraudzīti par dzejnieces simtgades simbolisko saukli un trāpīgi raksturo viņas personību un pasaules redzējumu.