"Klasikā" tiekamies ar saksofonu kvarteta Atomos dibinātāju un vadītāju Arvīdu Kazlausku, lai runātu par 26. oktobrī pulksten 19.00 Rīgas Reformātu baznīcā gaidāmo Jaunās mūzikas festivāla "Arēna" otro koncertu "Sorokina. Atomos. 11 jaundarbi", kurā piedalīsies latviešu dziedātāja Helēna Sorokina no Austrijas un saksofonu kvartets Atomos no Latvijas. 

Šis vakars sola jaunas skaņveides iespējas, tembrālās nokrāsas, emocionālās izteiksmes nianses un veselus vienpadsmit pirmatskaņojumus! Koncertprogrammas pirmajā daļā izskanēs Felisas Annes Rejesas Makaisas (Feliz Anne Reyes Macahis), Elizabetes Harnikas (Elisabeth Harnik), Tanjas Brigemanes (Tanja Brüggemann), Gundegas Šmites, Krista Auznieka, Edgara Raginska, Andra Dzenīša un Līvas Blūmas jaundarbi, bet koncerta otrajā daļā - Filipa Glāsa (Philip Glass), Andrieva Alkšņa, Platona Buravicka, Oskara Herliņa, Madaras Pētersones un Raivja Misjuna jaundarbi.

Nebūs lieki atgādināt, ka jaunrades veicināšana ir viena no būtiskākajām saksofonu kvarteta Atomos darbības šķautnēm. Šo dažnedažādos žanros rūdīto kolektīvu izcilais toņu un pustoņu, krāsu un nokrāsu, kā arī izsmalcinātu gaismēnu meistars Arvīds Kazlausks dibinājis pirms sešiem gadiem, ap sevi sapulcinot spilgtākos jaunās paaudzes saksofonistus – Aigaru Raumani, Robertu Martini un Rūdolfu Pēteri Rubeni. 

Sarunā ar Arvīdu pārrunājam gan to, kā saksofonu kvartetam raksta latviešu jaunie komponisti, gan to, vai kvartets Atomos ir atvērts arī citu mākslas žanru ienākšanai, gan arī to, kādi notikumi kvartetam gaidāmi pēc festivāla "Arēna" atklāšanas.