Komponista Jāņa Lūsēna un libreta autores Māras Zālītes "Putnu opera" no 11. janvāra atkal būs skatāma uz Latvijas Nacionālās operas skatuves. "Klasikā" tiekamies ar operdziedātāju Raimondu Bramani, kurš tajā atveidos doktora Dūlitla lomu.

Sarunā ar "Klasiku" dziedātājs atklāj, vai līdz šim viņam bijusi iespēja "Putnu operā" darboties kādā citā lomā, kas ir šīs izrādes popularitātes pamatā un kādēļ to svarīgi atjaunināt. Tāpat viņš stāsta par komunikāciju ar kolēģiem un darba procesu, kurā iesaistīti gan daudzi solisti, gan koris, par brīnišķīgajiem tērpiem un skatuvi, par atraktīvo auditoriju, kura kvēli atbalsta notikumus uz skatuves, un visbeidzot – arī par drīzumā gaidāmajiem izaicinājumiem un sapņu lomām.

Iestudējuma muzikālais vadītājs un diriģents ir Andris Veismanis. "Putnu operas" režisore ir Baņuta Rubesa, atjaunojuma režisore un horeogrāfe – Elita Bukovska, scenogrāfe – Ieva Jurjāne, kostīmu māksliniece – Kristīne Jurjāne,  gaismu mākslinieks – Pols Matīsens.

Nākamās "Putnu operas" izrādes šajā sezonā būs skatāmas 13. janvārī, 3. februārī un 16. martā.

Atgādināsim, ka "Putnu operas" pirmizrāde notika 2000. gadā, līdz šim nospēlēta vairāk nekā 150 reižu, piedzīvojusi vairākus atjaunojumus, kļūstot par vienu no Latvijas bērnu visu laiku iemīļotākajām izrādēm.