Vakar, 30. maijā, pirmizrādi piedzīvoja oriģinālseriāla "Kolektīvs" pirmās četras sērijas, kas tapušas "fon Films" sadarbībā ar XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku lieldraugu LMT. 

Seriāls no 1. jūnija būs skatāms bez maksas lietotnē LMT Viedtelevīzija un viedtelevizija.lv, kā arī kinoteātros "Forum Cinemas", "Apollo kino", "Kino Bize", Valmieras kinoteātrī "Gaisma" un citviet Latvijā.

Pirmās četras komēdijdrāmas sērijas uzņēmuši režisori Aiks Karapetjans, Edgars Kaupers, Oskars Rupenheits un Papa Chi jeb Aivars Čivželis. Nākamās divas sērijas būs skatāmas bez maksas LMT Viedtelevīzijā un viedtelevizija.lv jau no 1. jūlija, to režisori ir Marta Elīna Martinsone un Mārtiņš Grauds.

Lai plašāk uzzinātu par šo intriģējošo projektu, "Klasikā" tiekamies ar režisoriem Edgaru Kauperu un Aivaru Čivželi, kā arī producenti Zani Ozoliņu. Viņi atklāj gan idejas priekšvēsturi, gan stāsta par atsaucību no Dziesmu un deju svētku dalībnieku puses, filmēšanas procesu, aktieru izvēli, kura kombinēta ar vēsturisko fonu, mūzikas atlasi, komēdijas žanru, kā arī personīgo pieredzi svētkos, kuros netrūkst daža laba kurioza...

Visu sēriju darbība risinās Dziesmu un deju svētku kustības kolektīvos, galvenie varoņi ir šo kolektīvu dalībnieki, un notikumu pamatā ir patiesi stāsti, ko iesūtījuši kori un deju kolektīvi. Vienlaikus seriāla veidotāji uzsver, ka tas nav stāsts par Dziesmu un deju svētkiem, svētki ir tikai šo notikumu fons.

 

Ikvienam korim, deju kolektīvam vai citam svētku dalībniekam bija iespēja kļūt par seriāla scenārija līdzautoru, atsūtot savu stāstu seriāla veidotājiem.

Seriāls producēts studijā "fon Films", tā producenti ir Māris Lagzdiņš un Zane Ozoliņa.