17. februārī Lielajā ģildē divos koncertos "Lenesons un brāļu Grimmu pasakas" diriģenta Konstantīna Petrenko vadībā skanēs fragmenti no Engelberta Humperdinka operas "Ansītis un Grietiņa", kā arī  Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Kompozīcijas katedras studentu jaundarbi, kas tapuši, iedvesmu smeļoties no Grimmu pasakām. Programmā:

Henrijs POIKĀNS “Entering a mythical forest” | “Mītiskā mežā ieejot”
Diāna GRITĀNE “Sa(i)knes”
Andris GAILIS “Brēmenes muzikanti laupītāju mājā”
Sniedze PRAULIŅA “Pasaku lasītāju mežs”
Ansels KAUGERS “Pazeme”
Ernests MEDIŅŠ “Drosmīgais skroderis”

Par savām kompozīcijām stāsta komponisti Henrijs Poikāns, Ansels Kaugers un Andris Gailis.

Henrijs Poikāns par kompozīciju “Entering a Mythical Forest” | "Mītiskā mežā ieejot":
“Savā darbā centos iztēloties, kā tas ir – nonākt brāļu Grimmu pasaku mežā. Vietā, kur tik bieži pasakas sākas. Mežs ir brīnumains un skaists, tas valdzina ar savu plašumu un visu dzīvību, kas tur mīt, taču, dodoties dziļāk, var gadītites, ka nākas sastapties arī ar briesmām. Brāļu Grimmu pasaku mežā mīt gan vilki, gan raganas, gan dažādi mošķi. Svarīgi tādā brīdī būt prātīgam un uzmanīties.
Esmu pārliecināts, ka beigās Tev izdosies no meža iznākt ārā sveikam un veselam!”

Ansels Kaugers par skaņdarbu “Pazeme”:
"Lai gan pasaku varoņi, tāpat kā mēs, visbiežāk ir sastopami virszemē, reizi pa reizei tie nokļūst pazemē. Noslēpumaina un mazliet biedējoša, šī vieta atklājas kā brīnumaina pasaule tiem, kas uzdrošinās “aizrakties dziļāk”. Par savu mājvietu to izmanto kurmji, rūķi, zemesvēži un arī pelēkās lauka peles. Tieši pazemē milzīgā karstumā un spiedienā rodas dimanti, no kuriem daži ar vulkānu izvirdumiem nokļūst virs zemes un spoži iemirdzas saules gaismā. Galu galā - pat orķestrī ir sava pazeme, ko tad arī aicinām saklausīt šī skaņdarba laikā!"

Savā simfoniskajā pasakā par Brēmenes muzikantiem Andris Gailis izvēlējies parādīt stāsta beigas, kur, klīstot pa mežu un meklējot naktsmājas, muzikanti pamana laupītāju namiņu un nolemj to okupēt visai oriģinālā veidā, proti, sarīkojot neizturamu kakofonisku koncertu. Īsu brīdi pa lodziņu pavērojuši namā notiekošās dzīres, varoņi ķeras pie plāna realizācijas, kas vainagojas ar triumfāliem panākumiem - laupītāji panikā pamet māju, bet muzikanti dodas uz pagrabu, lai tagad paši kā nākas padzīrotu un nosvinētu stāsta laimīgās beigas.