Svētku sajūtu dzirkstošā pasaule, jaunības azarts, Vīnes klasiskās operetes šarms – tas viss būs Operetes Jaungada koncertos "Franz Lehár+", kas 18. un 28. decembrī plkst. 19.00 skanēs VEF Kultūras pilī, bet 29. decembrī plkst. 17.00 - Kultūras pilī "Ziemeļblāzma".

Operetes Jaungada koncertos “Franz Lehár +” piedalīsies solisti Anta Jankovska (Itālija/soprāns), Laura Purena (soprāns), Emīls Kivlenieks (tenors), Nauris Indzeris (baritons) un Operetes orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā. Koncertu īpašie viesi šoreiz – Raimonds Ozols (vijole) un Laimis Rācenājs (vokāls). Savukārt solistu kustību konsultante-horeogrāfe būs Egija Abaroviča, kas kā dejotāja jau ir piedalījusies Operetes teātra programmās.

Vaicāta, kā vērtē šo gadu kopumā, un vai izdevies sabalansēt savas vēlmes ar klausītāju vēlmēm, Latvijas Operetes fonda vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska atklāj: "Domāju, gads bijis sekmīgs, lai arī ļoti sarežģīts, tomēr esam varējuši izveidot jaunu iestudējumu - operetes "Silva - čardaša karaliene" pirmizrādi un sarīkot izrādes ne tikai Rīgā, bet Latvijā. Tāpat esam aizvadījuši Trešo starptautisko operetes festivālu, kas pulcēja ļoti daudz klausītāju. Programma bija gana daudzveidīga, un par to saņemts ļoti daudz labu atsauksmju.

Tas, protams, ir liels gandarījums - ka mēs to spējam un arī plānojam uz priekšu. Katrā ziņā esmu gandarīta par to, kas paveikts."

Kopš VEF Kultūras pils restaurācijas Operetes fonda rīkotās izrādes lielākoties norisinās šeit, savukārt bērniem domātās izrādes - Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē. "Savukārt Kultūras pils "Ziemeļblāzma" ir vieta, kur sākām - četras sezonas izrādes bija tur, ja neskaita tās, kas bija ārpus Rīgas. Ar katru jaunu iestudējumu, ar katru koncertprogrammu arī "Ziemeļblāzmā" viesojamies ar lielu prieku," atzīmē Agija.

Tradicionālie Jaunagad koncerti šoreiz aizritēs Franča Lehāra jubilejas zīmē, tādēļ arī šāds nosaukums - "Franz Lehár+". "Plusiņš nozīmē, ka programmā iekļauti arī citi autori. Būs Štrauss, būs Supē, taču Lehārs būs absolūti dominējošs - viņš pārstāv jauno Vīnes skolu un ir viens no maniem absolūtajiem favorītiem, ja runa par operetes mūziku. Tāds Pučīni tipa komponists un

interesanti, ka Lehārs savulaik absolvējis Prāgas konservatoriju ne tikai kā komponists, bet arī kā vijolnieks," stāsta Agija Ozoliņa-Kozlovska.

"Un tagad, gatavojot šo programmu, atradām ļoti skaistus viņa darbus dažādiem instrumentiem: vijolei rakstīti veseli divi vijoļkoncerti un dažādas miniatūras, tāpat ir gan valši, gan polkas un daudz kas cits. Arī poēma balsij ar orķestri, arī operas. Protams, viņa slavenā operete "Jautrā atraitne" arī būs pārstāvēta šajā programmā - būs skaņdarbi gan no operetes "Paganīni", gan izrādes "Skaista ir pasaule". Tāpat būs arī fragmenti no viņa operetēm "Fraskita" un "Frederike".

Būs visādi pārsteigumi...

Būs gan zemnieku deja, gan Čaikovska "Neapolitāniešu deja", tā ka zināmas dejas iemaņas pārsteigs skatītāju. Protams, programmā kopumā, kā jau tas operetē pieklājas, solisti gan dziedās, gan dejos, un būs arī dialogi."

Vairāk un plašāk - ierakstā.