Ģertrūdes ielas teātrī 18. oktobrī pirmizrādi piedzīvoja režisores Martas Elīnas Martinsones un dramaturģes Anetes Konstes traģikomēdija "Stiklotā svētnīca".

Izrādes centrā ir trīs aktieri un režisora asistente, kuri satiekas nevalstiskajā teātrī, lai iestudētu Tenesija Viljamsa lugu "Stikla zvērnīca". Taču režisors kavē mēģinājumus, aktieru neapmierinātība pieaug, un visiem iesaistītajiem ir neatrisinātas problēmas ar viņu mammām. Izrāde ir veidota kā situāciju komēdija ar muzikālām intermēdijām, cenšoties par sāpīgām tēmām runāt ar pašironiju.

Atspēriens izrādei bijusi arī Tenesija Viljamsa dzīve un dramaturģija, kurā attiecības ar māti tiek risinātas intensīvi un nepastarpināti. Izrādē iekļautas arī ironiskas atsauces uz Latvijas mūsdienu teātra vidi un traģikomiski muzikāli priekšnesumi, kas vairākiem izrādes aktieriem bija pirmā pieredze ar muzikālo teātri.

"Izrāde ir arī kā teātris teātrī – skatītājiem būs iespēja piedzīvot mēģinājumu procesa ciklu, kas sāksies ar katastrofu un beigsies ar vieglu pacēlumu.

Turklāt teātra mēģinājumu telpas un smēķētavas bieži vien kļūst par tādu kā grēksūdzes telpu, kur tiek apspriestas ļoti intīmas tēmas. Man arī ir sens sapnis iestudēt mūziklu, un šajā izrādē man to nav izdevies noslēpt," stāsta režisore Marta Elīna Martinsone.

Izrādē "Stiklotā svētnīca" spēlē aktieri Anta Aizupe, Daiga Kažociņa, Inese Pudža un Edgars Samītis. Izrādes scenogrāfe un kostīmu māksliniece - Ieva Kauliņa, mūzikas autors - Māris Butlers, horeogrāfe - Katrīna Albuže, gaismu māksliniece - Jūlija Bondarenko, producentes Marta Kontiņa un Elizabete Palasiosa (Story Hub).