"Pēteris Pētersons ir pāri laikam un pasaulīgajam," vienisprātis ir Dailes teātra Muzikālās daļas vadītājs Juris Vaivods un aktieris Klāvs Kristaps Košins, intervijā "Klasikai" stāstot par Pētera Pētersona simtgadei veltīto koncertuzvedumu "Poēma par spēlmani", kas uz Dailes teātra skatuves realizēsies tikai trijos vakaros: 29. un 30. septembrī, kā arī 1. oktobrī.

Pēteris Pētersons radīja leģendāras izrādes un aizsāka dzejas teātra tradīciju Latvijā. Viņa vārds ierakstīts ne tikai Dailes teātra zelta fondā, bet arī visas Latvijas kultūras kanonā. Izrādes "Spēlē, spēlmani", "Tikai muzikants", "Mirdzošais un tumši zilais" un citas skatītāji atceras ar dziesmām un mūziku, kas spēja izteikt to, ko vārdos tieši nedrīkstēja izsacīt, bet ko tā laika cilvēkiem vajadzēja dzirdēt.

Atceroties režisora un dramaturga Pētera Pētersona simtgadi, Dailes teātrī izveidota īpaša koncertprogramma "Poēma par spēlmani" Dailes teātra mākslinieciskā vadītāja Viestura Kairiša un muzikālās daļas vadītāja Jura Vaivoda salikumā.

Koncertuzvedumā piedalīsies Dailes teātra aktieri Klāvs Kristaps Košins, Vita Vārpiņa, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Ieva Segliņa, Milēna Miškēviča, Kārlis Arnolds Avots, Aldis Siliņš, Katrīna Griga, Madara Viļčuka un Meinards Liepiņš, pianists Matīss Žilinskis, koris "Kamēr…", kā arī Dailes teātra un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas "Dramatiskā teātra muzikālā aktiera" kursa studenti: Agate Grīnhofa, Sintija Ceplauska, Justīne Skutāne, Daniela Muižniece, Henrijs Kozlovskis, Alise Anna Narcika, Annija Bildarte, Daniels Loginovs, Domeniks Slišāns, Gerda Igaune, Tomass Deinis, Toms Kursītis, Kate Kokamegi, Katrīna Altenburga.

Komponists Juris Vaivods: "Katru rītu priecājos "Klasikas" veidotāju balsīs klausīties latviešu dzeju, un, tā kā Pēteris Pētersons arī rakstīja ne tikai prozu, bet arī dzeju, tad es teiktu, ka dzejas mēnesis turpinās un šis būs tāds skaists Dzejas dienu noslēgums ar Pētera Pētersona paša rakstītajiem lugu tekstiem, no kuriem liela daļa radīti patiešām modernas dzejas formā.

Rudens ir pilnbrieda laiks, ražas laiks, un kur nu vēl skaistāk to savienot ar viena ģeniāla cilvēka simtgadi!" 

Koncertuzveduma galvenajā lomā būs Klāvs Kristaps Košins, kurš arī uzvedumā būs Klāvs no Pētersona lugas "Tikai muzikants". AKtieris atzīst, ka, strādājot pie lomas, izlasījis daudzas Pētersona lugas, kas nav bijis viegls uzdevums, bet tagad tā viņam ir ļoti vērtīga un arī emocionāla bagāža: "Tas ir ļoti grūts darbs, bet arī tik ļoti izbaudāms, jo,

godīgi sakot, arī lasot "Tikai muzikants", beigās asaras acīs parādās. Tā ir kaut kāda stīga, debess stīga, ko Pēteris ir jutis. Viņš ir ģēnijs, viņš stāv pāri pasaulīgajam, mantiskajam, manuprāt. Tā sajūta, kas tajā materiālā ir, tā ņem tevi bez atlikuma līdzi."