No 5. līdz 8. oktobrim Rīgā, Liepājā, Ķekavā un Kocēnos koncertsērijā “Landscapes” (“Ainavas”) uz vienas skatuves tiksies divi ģitāristi - Gints Smukais un amerikāņu mūziķis, akustiskās dubultā grifa ģitāras virtuozs Ians Ītans Keiss. Abi fingerstyle stila pārstāvji pirmoreiz satikās Bostonā 2022. gada septembrī pēc Ginta piedalīšanās fingerstyle čempionātā. Kopīgi tapa arī videoklips Iana Ītana Keisa skaņdarbam “Aftershocks” (“Pēcgrūdieni”).

Sarunā ar Dāvi Eņģeli abi mūziķi stāsta par to, kas viņus vieno ārpus fingerstyle ģitārspēles, uzzinām par fingerstyle ģitāristu komūnām Latvijā, Baltijā un ASV, abu mūziķu satikšanos. Gints Smukais atgādina par vietnes Youtube agrīno posmu, virāliem ģitārvideo un to, kā internets var palīdzēt atrast savu ceļu un domubiedrus mūzikā. Īans Ītans Keiss atklāj savu ceļu pie divgrifu ģitāras, pastāsta par saviem klausīšanās paradumiem un iedvesmojošu mūziku.

Gints Smukais par Ianu Ītanu Keisu: “Mani priecē, ka Latvijā ir daudz ģitārspēles entuziastu un mūziķu, kuri aktīvi daudzina fingerstyle ģitārspēli, bet, lai arī cik daudz mēs to šeit jau būtu redzējuši,

ceļojot uz “fingerstyle” kultūrtelpas epicentriem, esmu secinājis, ka tā izpausme ir vēl plašāka, nekā mēs varētu iedomāties.

Ians Ītans Keiss tam ir izcils piemērs un man liels iedvesmas avots. Klausoties viņa mūziku, es sapratu, ka robežu “fingerstyle” stilam patiesi nav. Mūs vieno ne tikai šis spēles stils, bet arī muzikālā ceļa aizsākumi, kas sākās ar ritma instrumentiem, mēs mīlam ritmu un tā apspēlēšanu melodiskās kaskādēs caur akustiskās ģitāras īpašajām raksturiezīmēm. Esmu pateicīgs, ka mūsu ceļi ir savijušies un nu varam kopā radīt un spēlēt koncertos.”
Koncerti notiks:
5. oktobrī Kocēnu kultūras namā,
6. oktobrī Mazajā ģildē Rīgā,
7. oktobrī Doles Tautas namā Ķekavā,
8. oktobrī Kultūras namā “Wiktorija” Liepājā.