11. decembrī Lielajā ģildē festivālā “Eiropas Ziemassvētki” izskanēs pianista Georgija Osokina solokoncerts, kura programmā būs Johans Sebastiāns Bahs un Frideriks Šopēns.

No baroka ģēnija -  Siciliāna no Ērģeļkoncerta reminorā BWV 596, Piektā partita Solmažorā BWV 829, kā arī Adagio laminorā no Tokātas, Adagio un fūgas ērģelēm BWV 564 un Čakona reminorā BWV 1004 Feručo Buzoni aranžējumos. Friderika Šopēna daiļraidi pārstāvēs  Noktirne Rebemol mažorā op. 27 nr. 2 un 12 etīdes klavierēm op. 25.

Georgijs Osokins: "Māksla ir ļoti daudzslāņaina un, piemēram, spēlējot Bahu, tā saistās arī ar mūsdienu notikumiem. Bahs savas dzīves laikā nekad nav bijis ārpus Vācijas, bet Piektajā partitā iekļāvis ir itāļu, angļu un franču dejas. Manuprāt, tas ir diezgan nozīmīgi, js Bahs kā vācu komponists apvienojis dažādas Eiropas kultūras vienā opusā. Tas nozīmē ko vairāk, saliedētību. Šopēns uzrakstīja vairākus šedevrus, arī etīdes op. 25 tad, kad bija nemierīga situācija Polijā, pat karastāvoklis. Lielas līdzības arī šodienu un redzams, ka nekas daudz nav mainījies.

Kad domāju par savu programmu, es nevaru aizmirst par to, kas notiek pasaulē. Bahs kā komponists man nozīmē glābšanos vai pestīšanu no visa, kas notiek, jo kā mākslinieks nevaru to nepārdzīvot. Jā, es, iespējams, pārdzīvoju to iekšupvērstāk, bet, izejot uz skatuves, šis smagais slogs nāk līdzi."

Lienes Jakovļevas un Georgija Osokina sarunā - mūžīgie Bahs un Šopēns, nesenie koncerti Zalcburgā un citviet Eiropā, gaidāmais solokoncerts Elbas filharmonijā, kā arī saspēles ar Gidonu Krēmeru un orķestri Kremerata Baltica.