"Patiesībā mums vienmēr visi eksāmeni ir bijuši atklāti koncerti, jo džeza mūzika nav iedomājama bez publikas, un tie vienmēr ir bijuši svētki," - tā pirms Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Džeza maratona koncertiem saka Mūzikas akadēmijas profesors, Džeza mūzikas katedras vadītājs Indriķis Veitners, kuram piebalso mūziķe un viena no šī festivāla organizētājām Marija Valmiera.

***

No 30. maija līdz 1. jūnijam notiks JVLMA Džeza maratons – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Džeza mūzikas katedras profesionālā bakalaura, maģistra un Pedagoģijas katedras populārās un džeza mūzikas pedagoģijas studentu noslēguma koncerteksāmeni.

30. maijā plkst. 19.00 maratons sāksies ar atklāšanas koncertu klubā “Biedrība” (Merķeļa ielā 13) – tajā uzstāsies trīs JVLMA Džeza mūzikas katedras studenti dažādās specialitātēs: vokāliste Marija Valmiera un bundzinieki Jurģis Lipskis un Rūdolfs Daņiļēvičs. Biļetes uz šo koncertu būs nopērkamas pirms koncerta norises vietā. 

31. maijā klubā “Biedrība” pasākumu cikls turpināsies ar JVLMA Pedagoģijas katedras populārās un džeza mūzikas pedagoģijas studentu noslēguma koncerteksāmeniem, kuros klausītajiem būs iespēja baudīt saksofonistes Katrīnes Sabīnes Kalniņas un pianistes Santas Kauliņas muzikālo sniegumu. Biļetes uz šo koncertu būs nopērkamas pirms koncerta norises vietā. 

Savukārt 1. jūnijā maratona noslēguma diena aizritēs VEF Kultūras pilī: dienas koncertā plkst. 13.00 ar noslēguma koncerteksāmeniem uzstāsies trīs profesionālā bakalaura topošie absolventi dažādās specialitātēs – ģitārists Iļja Larionovs, pianists Dāvis Lāpāns, ģitārists Arvils Rihards Bernāts un vokāliste Guna Pūcīte-Skujane. Šajā koncertā ieeja ir bez makas. 

Bet 1. jūnija vakara koncertā VEF Kultūras pilī plkst. 19.00 uzstāsies JVLMA Džeza mūzikas katedras 4. kursa ansamblis Toma Rudzinska vadībā, kurā muzicēs arī studentu apmaiņas programmas studenti no ASV, un vakara kulminācijā JVLMA Džeza maratonu ar saviem koncerteksāmeniem noslēgs Džeza katedras profesionālā maģistra topošās absolventes vokālistes Edīte Štrausa un Līga Kupča. Biļetes uz šo koncertu pieejamas ŠEIT. 

“JVLMA Džeza maratons – tās ir 11 Latvijas jaunās uzlēcošās džeza zvaigznes – enerģiskas, spējīgas, oriģinālas un darboties gribošas,” par gaidāmajiem koncertiem teic JVLMA Džeza mūzikas katedras vadītājs, saksofonists, profesors Indriķis Veitners. “Esam gandarīti, ka nu jau vairākus gadus Džeza maratona norisē sadarbojamies ar VEF Džeza klubu un šogad mūsu partneru pulkam pievienojas arī klubs “Biedrība”. Lai skan Latvijas džeza nākotne!”

Kopš savas dibināšanas 2009. gadā JVLMA Džeza katedra, pateicoties tās mācību procesa un darbības attīstībai, ir kļuvusi par nozīmīgu Latvijas džeza mūzikas attīstības centru. Džeza katedras absolventu vidū ir Daumants Kalniņš, Mārcis Auziņš, Beāte Zviedre, Rūta Dūduma-Ķirse, Rūdolfs Dankfelds un daudzi citi veiksmīgi Latvijas džeza mūziķu jaunās paaudzes pārstāvji.