Atklājot Latvijas Nacionālā baleta simtgades programmu, no 30. septembra Latvijas Fotogrāfijas muzejā (LFM) būs skatāma izstāde “Mēģinājums”. Izstādē eksponēti septiņu fotogrāfu darbi, kas tapuši no šī gada janvāra līdz augustam dažādos baleta radīšanas apstākļos: uzvedumos un mēģinājumu zālēs, darbnīcās un studijā, atspoguļojot personības, procesu, emocijas, kustību un vidi. Fotogrāfijas tiks izstādītas ne tikai izstāžu zālē, bet arī integrētas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā.

Raidījumā PārMijas sazināmies ar fotogrāfi Kristīni Madjari un Latvijas Nacionālās operas un baleta pārstāvi Montu Tīģeri.

Izstādes veidotājas norāda, ka dejā izteiktais tēls tiek konstruēts no neskaitāmām kustībām, kuras atsevišķi notvert, iespējams, spēj tikai fotogrāfijas medijs. Vēsturiski sabiedrības priekšstatu par baletdejotāju, baletu un deju kā tādu nereti veidoja tieši fotogrāfija un tas, kā dejotājus redzēja fotomākslinieki.

Kopumā izstādē piedalās fotogrāfi Jānis Deinats, Vika Eksta, Iveta Gabaliņa, Reinis Hofmanis, Kristīne Madjare, Andrejs Strokins un Agnese Zeltiņa, kuru darbus papildinās arī Strenču fotodarbnīcas stikla plašu kolekcija no LFM krājuma.