Klarnetiste Anna Gāgane, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra klarnešu grupas koncertmeistara vietniece un mācībspēks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, šoruden piedzīvo arī nozīmīgus koncertbrīžus kā soliste. Piecos koncertos Jelgavā, Aucē, Limbažos, Madonā un Daugavpilī kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri viņa atskaņo Volfganga Amadeja Mocarta Klarnetes koncertu, bet 6. un 7. oktobrī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sezonas atklāšanas koncertā Tarmo Peltokoski vadībā tiks spēlēts Ērika Ešenvalda koncerts klarnetei, orķestrim un elektronikai "Arktikas nakts vīzijas".

Tiekoties ar Edgaru Raginski, Anna stāsta par koncertu ar Trio Fabel Ūzdomā, Vācijā, kur klausītāji atsaucīgi uzņemuši Ērika Ešenvalda un Georga Pelēča skaņdarbus, bet pašiem bijis liels saviļņojums muzicēt. Annas pacilātība, iestudējot Ērika Ešenvalda "Arktikas nakts vīzijas", kurās komponists gan iejūtīgi izturas pret solistu un klarneti, gan smalki glezno meditatīvas skaņu ainas. Saka labus vārdus par Peltokoski LNSO galvenā diriģenta amatā, uzsverot, ka viņš ir jauns, iedvesmojošs, ļoti konstruktīvi organizē orķestra mēģinājumus, netērē laiku un, cerams, turpinās būt tikpat lielisks. Mūziķe atklāj savus vasaras spilgtākos iespaidus - pastaigas Šveices kalnos un vēlmi ceļot, lai uzkrātu iedvesmu un bagātinātos jauniem koncertiem.

Anna Gāgane: "Mocarta klarnetes koncerts ir klarnetistu repertuāra stūrakmens, sapņu skaņdarbs, kurš tiek spēlēts arī katrā orķestra konkursa pirmajā kārtā un pēc kura žūrija jau var pieņemt lēmumu. Kad nācies konkursos to spēlēt, allaž iedomājos orķestri sev aiz muguras, ka šis ir tas brīnišķīgais brīdis, kad tiek atskaņota šī mūzika."