„Būdams deviņpadsmitgadīgs jauneklis, izraēliešu pianists Joavs Levanons (Yoav Levanon) demonstrē neticamu briedumu un atskaņojuma jaudu!” – tieši tā pianists tika raksturots laikrakstā "Frankfurter Allgemeine Zeitung" pēc viņa spožās debijas 2022.gadā Frankfurtē – koncertā Europa Open Air, kur Joavs Levanons uzstājās kopā ar Frankfurtes Radio simfonisko orķestri 25000 klausītāju priekšā. Bet vairāk nekā pusmiljons skatītāju visā pasaulē šo uzstāšanos vēroja tiešraidē. Sekoja debijas Berlīnē, Amsterdamā, Minhenē.

Otrdien, 21. maijā, Joavs Levanons uzstāsies Latvijā, Lielajā ģildē, programmā būs Šopēna, Lista un Rahmaņinova skaņdarbi. Ar viņu un Hermaņa Brauna fonda koncertorganizācijas vadītāju Innu Davidovu tiekamies Latvijas Radio 3 Klasika studijā.

"Man liekas, ka tā ir ļoti intriģējoša programma," stāsta Inna Davidova. "No vienas puses, it kā viss ir pazīstams, bet, no citas puses, nospēlēt vienā koncertā Šopēna etīžu izlasi, Rahmaņinova septiņas etīdes-gleznas un pēc tam transcendentālās Lista etīdes –

tas ir izaicinājums, uz ko var ļauties iet tikai jauns mākslinieks vai virtuozs, kurš visu mūžu būs virtuozs, vai arī jauns mākslinieks, kuram ir liels spēks, jauna enerģija un alkatība darīt pēc iespējas vairāk un mēģināt saprast, kur ir tavi griesti.

Vakar es klausījos mēģinājumu, kurš notika mūsu koncertzālē "Artissimo", un sapratu, ka griestu nav." 

Jautājām, kādus klaviermūzikas ierakstus Joavs klausās, vai priekšroku dod jaunākiem vai pieredzējušākiem pianistiem, vai varbūt meklē komponistu veiktus ierakstus?

"Tas ir brīnišķīgi, ka vēl arvien ir pieejami ieraksti, kurus ir veikuši komponisti paši. Bieži pianistiem ir atšķirīgs skatījums uz mūziku, nekā to spēlē autori. Caur autoru ierakstiem pastāv iespēja noskaidrot, kā komponists savu mūziku ir vēlējies dzirdēt, kā tai būtu jāskan. Jā, ir svarīgi klausīties dažādus ierakstus un dažādu mūziku.

Ne vienmēr jauns pianists nozīmē nepieredzējis mūziķis, tāpēc nevar dalīt – jauns un nepieredzējis, vecāks un pieredzējis, bieži atšķirība slēpjas citur.

Katram ir savs stāsts un skatījums uz dzīvi."

Joavam Levanonam arī patīkot klausīties dažādu laikmetu un žanru mūziku. Un viņa aizraušanās līdzās klavierspēlei ir arī bītbokss. Joava māte savulaik esot YouTube kanālā parādījusi vienu bītboksa video, kas sākotnēji licies briesmīgs, taču aizraujošs, un viņš esot sācis eksperimentēt arī pats.

Atvainojies, ka varbūt Klasikas studijas mikrofons nebūs tam īsti piemērots, Joavs Levanons nekautrējas nodemonstrēt savu prasmi arī šīs intervijas klausītājiem (13:42 min).