Jau astoto gadu Pētera Vaska fonda rīkotais nozīmīgākais koncerts izskanēs Mazajā Mežotnes pilī, un gluži tradicionāli koncertā "Pēteris Vasks. Vasara. Mežotne", kas notiks 3. augustā, tiks pirmatskaņoti fonda pasūtinātie jaundarbi. Šogad tie būs divi – Annas Veismanes un Andra Vecumnieka opusi flautai, čellam un klavierēm, kurus atskaņos flautiste Dita Krenberga, čelliste Gunta Ābele un pianists Džovanni Fornazīni no Itālijas.

Darbi nupat uzrakstīti un nodoti mūziķiem – vai iestājusies stabila un atbrīvota sajūta? "Atbrīvota laikam gan vēl nav – jā, darbi ir uzrakstīti, bet īstā dzimšana jau būs tikai tad, kad tiešām reāli sāksim strādāt ar mūziķiem, tiksimies mēģinājumā – tāpēc domāju, ka ugunskristības vēl priekšā," prāto Anna Veismane.

Savukārt Andris Vecumnieks savu skaņdarbu mūziķiem iedevis jau sen: "Tā nu iznāca, ka diriģēdams koncertus  Bratislavā, atradu laiku arī rakstīšanai – no mēģinājumiem brīvajā laikā kaut kā viegli izdevās šo mazo vasaras mūziku pabeigt. Notis mūziķiem ir iedotas un tūlīt arī satiksimies, bet tas arī būs viss – došos diriģēt uz Vāciju, un

darba dzimšana būs tikai izpildītājmākslinieku ziņā.

Bet ne mirkli nešaubos, ka no viņu puses viss būs jauki, radoši un ļoti profesionāli – visi trīs mākslinieki ir augstas raudzes mūziķi ar visām no tā izrietošajām mākslinieciskajām un profesionālajām sekām."

Kā aizvien pasūtījumu sakarā, abi komponisti jau zinājuši, kuri mūziķi viņu jaundarbus pirmatskaņos. "Tas atvieglo darbu un iedvesmo, jo pirmā tikšanās ar Ditu Krenbergu un Guntu Ābeli bija aizrautīga – mēs

viena otru pārtraucām, papildinājām idejas, teikumus viena otrai izņēmām no mutes.

Manuprāt, viņas ir ļoti profesionālas, dedzīgas mūziķes. Ar Džovanni vēl neesmu iepazinusies – esam sazinājušies tikai tīmeklī. Arī es domāju, ka izdosies burvīgi!"

Vairāk un plašāk ierakstā!